Утилізація батарейок - це важливо!

Утилізація батарейок - це важливо!

За рік, середньостатистична сім'я викидає близько 500 г відпрацьованих батарейок

За рік, середньостатистична сім'я викидає близько 500 г відпрацьованих батарейок.

 Утилізація батарейок - це важливо!

Вони ж реально шкідливі!

Будь-яка батарейка, незалежно акумуляторна чи гальванічна – це набір хімічних сполук, які вступаючи в реакцію між собою мають здатність виділяти енергію, що перетворюється в електричну.

Використовувані хімічні сполуки – це кислоти, луги, солі та власне метали. Найчастіше: марганець, цинк, нікель, літій, кадмій та свинець. Дія на людський організм залежить від способу потрапляння, дози та продовжуваності контакту зі сполукою. Але апріорі кожен з цих елементів так чи інакше негативно впливає на живі організми.

Хвала здоровому глузду – ртутні сполуки при виробництві елементів живлення вже майже не використовуються.

Шкода, але сортування сміття в Україні – це щось надто фантастичне. І все, на що наша Незалежна спромоглась за більш ніж 20 років – це запропонувати в деяких жилих районах окремі смітники для ПЕТ-пляшок. Але й за це низький уклін усім, хто доклав до того зусиль та підтримує розумну тенденцію користуючись такими смітниками за призначенням.

Єдиний шлях до ефективної переробки сміття - його сортування

Повернемось до батарейок

Усі елементи живлення вкриті тонким шаром захисної пластмаси та металу і якщо навіть не були пошкоджені при викиданні/транспортуванні/трамбуванні – все-одно природа повільно, але впевнено «перетравить» метал, після чого хімічний вміст потрапить в грунт і з часом – в гідросферу. Якщо ж таке сміття буде спалене – одразу в атмосферу.

Саме тому на усіх батарейках є ось такий знак:

  Утилізація батарейок - це важливо!

Виробники не приховують, що їхня продукція може бути шкідливою

Те, що в звичайну урну їх викидати неправильно – думаю вже зрозуміло, але що ж тоді з ними робити?

В Європі є всього три заводи, які мають потужності для переробки відпрацьованих елементів живлення. Один з них – Львівське державне підприємство Арґентум, основним напрямком діяльності якого є переробка вторинної сировини. Але у населення така сировина ніяк не збирається, а для підприємств ця процедура – влетить в копієчку, тому усім простіше ігнорувати проблему. Арґентум може переробити тонну батарейок за день, при цьому зібрати такі об’єми реальної змоги немає.

Незалежно від того п’єте ви спеціально замовлену очищену водичку чи ні, потрапляючи в природній кругообіг ці елементи потраплять і у ваш організм.

Багато для кого – викинути щось в смітник, а не під ноги, це вже подвиг. Звичайно ж, я про всяких злих дядьків, а не про наших клієнтів! Та потрібно починати ставитись до сміття серйозніше, якби не дивно це звучало.

Говорять, що одна викинута батарейка рівноцінна забрудненню 20 м² довкілля та 400 л води. Впевнений, що цифри ґрунтуються на дослідах британських вчених, але десь у Карпатському лісі одним їжачком може стати менше, просто через декілька викинутих батарейок.

 

 

 

Звірята позували, з метою розчулити вас і змусити серйозніше поставитись до питання

 

comments powered by Disqus
 • Анастасия
  Хоть и моя семья не является среднестатистической, но тем не менее, давно задаюсь вопросом: куда же все-таки в нашей стране выкидывать использованные батарейки? Вроде в апреле в каких-то определенных магазинах техники проходила утилизация отработанных батареек, с дальнейшей их отправкой во Львов, но лично я ничего подобного не встречала.
 • Arab
  У нас в Киеве есть несколько мест - на Петровке, на Васильковской, (еще в нескольких ресторанах, не помню каких) и зоопарке. Собрал использованные батарейки и в коробку. С ребенком в зоопарк сходил и наглядно продемонстрировал заботу о природе - сдал батарейки:)
 • Коваленко Алексей
  Я за сохранения ёжиков! Куда нужно выбрасывать батарейки?
 • Igor
  все равно - два завода кажется в украине, под киевом и на западе - потери по логистике на утилизацию не мерянные все батарейки на уличе либо в "народных" мусорных баках )))))
 
Top