Твердопаливні котли Roda

Твердопаливні котли Roda

Асортимент розширений твердопаливними котлами Roda. Топові позиції вже на складі і доступні до відвантаження.

Показати все

Твердопаливні котли Roda

Твердопаливний котел - це потужний опалювальний пристрій, виконаний зі сталі або чавуну, яке виділяє теплову енергію в процесі горіння твердого палива. У побутових моделях подача палива здійснюється в ручному режимі, в промислових варіантах - автоматична. Використовується найчастіше як резервний або в місцях, де немає газопроводу.

Опалення на твердому паливі - один з найбільш економічних способів. Також опалення твердопаливним котлом вимагає спеціальне приміщення і людини, яка буде контролювати завантаження палива і коректність роботи системи, оскільки такий вид обладнання має ряд особливостей, які вимагають періодичного зовнішнього контролю.

Як вибрати твердопаливний котел

Твердопаливні котли визначаються потужністю та площею приміщення, на яке розрахована система опалення. За стандартною формулою - 1 кВт потужності котла на 10 м. кв. приміщення. Але важливо враховувати, що потужність і ефективність роботи котла залежить від палива, яке використовується в котлі. Котли поділяються на такі види:

 • котел на дровах (вологість яких не повинна перевищувати 20%)
 • котел на викопному вугіллі
 • пелетний котел (паливні гранули)
 • комбіновані котли (робота на різних видах твердого палива)

Автоматичні котли на твердому паливі є більш зручними і ходовими ніж класичні, оскільки вимагають менше витрат часу на обслуговування та контроль роботи. Досить завантажити автоматичний пальник паливом, ввести налаштування і періодично перевіряти рівень заправки. Для коректної роботи класичного котла необхідний постійний контроль фахівця і ручна заправка. 

Який твердопаливний котел вибрати: сталевий чи чавунний? Вони працюють на одному і тому ж виді твердого палива, відмінності в особливостях матеріалу збірки, терміні та якості роботи котла, а також розмірах: сталевий завжди більше чавунного.

Переваги твердопаливного чавунного котла:

 • тривалий термін служби;
 • більш стійкі до корозії, ніж сталеві;
 • менш сприйнятливий до накипу;
 • більш компактні розміри, порівняно зі сталевими тієї ж потужності;

Переваги твердопаливного сталевого котла:

 • ударостійкий;
 • менш чутливий до перепадів температури теплоносія;
 • має велику різноманітність конструкцій, більше ККД;
 • легка чистка теплообмінника;
 • доступніша ціна.

Жаротрубні твердопаливні котли Roda

Сталевий жаротрубний котел призначений для опалення різних видів приміщень (житлових, промислових будівель). Конструкція обладнання - це триходовий жаротрубний теплообмінник з водонаповненими стінками. Сталеві жаротрубні котли Roda можуть бути з ручним або автоматичним завантаженням палива.

Жарові труби теплообмінника і сама камера згоряння зроблені з котельної жаростійкої сталі, товщина стін не менше 4 мм. Даний показник впливає на якість виробу і гарантує більш тривалий термін експлуатації.

Кожна жарова труба оснащена спіральними турбулізаторами, які значно збільшують ККД твердопаливного котла, шлях проходження гарячої пари і передають більше енергії тепла теплоносію.

Принцип дії і роботи жаротрубного твердопаливного котла: продукт згоряння твердого палива піднімається до першого ходу, нижньої частини трубної дошки, після чого потрапляє в другій хід, в трубчастий теплообмінник і виходить в димохід. У цей час відбувається нагрів теплоносія - води.

Для коректної та ефективної роботи потужність котла повинна відповідати площі і тепловтратам приміщення. Якщо потужність  менше, температура буде недостатньою для забезпечення комфортного клімату. А при використанні котла більшої потужності - буде утворюватися конденсат і смола.

comments powered by Disqus
 
Top