Дводіапазонний Wi-Fi 6 маршрутизатор Mercusys MR1800X: космічна швидкість і дизайн!

Дводіапазонний Wi-Fi 6 маршрутизатор Mercusys MR1800X: космічна швидкість і дизайн!

Сьогодні нам на огляд потрапив роутер від Mercusys із космічним дизайном і таким же функціоналом. Роутер Mercusys MR1800X обіцяє нам багато цікавих фіч і дуже хороший функціонал, який точно має нас здивувати. Отож давайте хутенько його оглядати!

Показати все

Особливості:

 • Wi-Fi 6 — швидкість до 1,8 Гбіт/с (до 1201 Мбіт/с на 5 ГГц та до 574 Мбіт/с на 2,4 ГГц).
 • У чотири рази більше підключень — технології OFDMA і MU-MIMO дозволяють обмінюватися даними відразу з декількома пристроями, покращуючи загальну ефективність роботи мережі.
 • Широке якісне покриття — чотири всеспрямовані антени з високим коефіцієнтом посилення і технологією Beamforming забезпечать стабільний Wi-Fi сигнал у всьому будинку.
 • Надійний захист — новітній стандарт шифрування WPA3 гарантує високу безпеку Wi-Fi мережі.
 • Гігабітна швидкість по кабелю — передавайте дані на запаморочливій швидкості.
 • Енергозбереження — технологія Target Wake Time (TWT) знижує енергоспоживання мобільних і IoT-пристроїв при передачі даних.
 • Менше Wi-Fi перешкод — BSS color дозволить звести до мінімуму перешкоди від інших сигналів для поліпшення якості підключення.
 • Smart Connect — розумним чином підбирає найбільш підходящий діапазон для кожного пристрою.
 • Режим точки доступу — перетворює дротову мережу в бездротову.​

Комплектація

Комплектація вже доволі класична для  Mercusys:  

 • сам роутер MR1800X Wi-Fi 6
 • адаптер живлення
 • кабель Ethernet RJ45
 • посібник по швидкому налаштуванню
 • гарантійний талон

Дизайн

Дизайн роутера  MR1800X - це перше, що впадає в око. Виглядає він надзвичайно стильно і сучасно. Щодо мене, то мені він нагадує класний космічний корабель. З таким його дизайном, у вас точно не виникне проблем із пошуком для його розміщення. Адже його буде легко розмістити на робочому столі, поруч з телевізором, з ігровою консоллю чи навіть десь за шкафом, якщо ви полюбляєте ховати роутери.
 
Із незвичайного, що варто відмітити, на верхній частині роутера зображені цікаві сучасні вентиляційні решітки сірого кольору у формі, що нагадують букву «Y» із “фарами” у такому ж стилі. Також тут присутній логотип виробника у срібному кольорі..
 

Нижня частина та бокові грані виконані у класичному чорному кольорі. Також тут маємо перфорацію для вентиляції, отвори для кріплення та службову інформацію.
 
Ніжки зроблені з пластику, але це не заважає його стійкості. Проте для додаткового зчеплення з поверхнею, не зайвим було їх прорезинити.
 
Щодо розташування основних елементів, то тут все цілком не стандартно: спереду маємо всього лише один індикатор активності маршрутизатора.
 

Позаду наявна необхідна кількість рознімів: три гігабітні  порти Lan (підключення до настільних ПК, ігровим консолям тощо), порт WAN (підключення до інтернету), WPS/Resert, живлення. 


Функціонал

Маршрутизатор MR1800X забезпечує загальну швидкість з’єднання до 1800 Мбіт/c, а також відрізняється досить приємним цінником для такого функціоналу та 3-річною офіційною гарантією.
 
Загальна швидкість з’єднання MR1800X складає до 1800 Мбіт/с — до 1201 Мбіт/с в діапазоні 5 ГГц і до 574 Мбіт/с в діапазоні 2,4 ГГц. Отож ви отримаєте швидке завантаження ресурсоємних файлів, відсутність лагів в іграх та зведені до мінімуму затримки навіть при доволі значному навантаженні на мережу.
 
Використання технологій OFDMA і MU‑MIMO допомогло збільшити пропускну здатність маршрутизатора та збільшити кількість підключень в чотири рази. 
 
4 зовнішні антени з високим коефіцієнтом підсилення роблять сигнал більш стабільним, а технологія Beamforming допомагає виявляти пристрої, які знаходяться далеко від маршрутизатора, і спрямовує в їх бік концентрований сигнал Wi-Fi. 
 
Новітній стандарт шифрування WPA3 призначений для збільшення захисту бездротової мережі та підключених до неї пристроїв від несанкціонованого доступу. 
 
Ну а завдяки технології BSS Color ви зможете звести до мінимуму перешкоди від сусідських мереж в багатоквартирних будинках.
 
Smart Connect об’єднує діапазони 2,4 ГГц і 5 ГГц в єдину SSID бездротову мережу і дозволяє пристроям підключатися до найменш завантаженого з доступних діапазонів, що гарантує оптимальну роботу мережі під час переміщення по будинку.

Налаштування

Налаштування роутерів Mercusys - завжди були простими і швидкими, тому з ними може впоратись будь-хто. Це стосується і нашого роутера. Отож, налаштування маршрутизатора MR1800X :
 
1. Приєднайте ваш комп'ютер до маршрутизатор (через дротове чи бездротове з'єднання).
Дротове з'єднання: Вимкніть Wi-Fi на вашому комп'ютері та під'єднайте комп'ютер до порту маршрутизатора LAN за допомогою кабелю Ethernet
Бездротове підключення: Знайдіть етикетку продукту на маршрутизаторі, щоб приєднатися до мережі 2,4 ГГц або 5 ГГц використавши ім'я мережі (SSID) за замовчуванням.
 
2. Введіть http://mwlogin.net у адресному рядку веб-браузера. Створіть пароль облікового запису для подальшої авторизації у ньому.

 
3. Перйдіть на сторінку Quck Setup (швидке налаштування) та дотримуйтесь покрокових інструкцій для завершення процесу первинного налаштування.
 

Нагадую, що інструкція входить у комплект і докладно пояснює послідовність дій.

Тест

Роутер я тестував у 3-х кімнатній квартирі із кімнатами в яких мій попередній роутер не завжди справлявся із якісним сигналом. До роутера був підключений інтернет кабель із швидкістю від провайдера у 100 Мбіт/с. Робив по два заміри на різних частотах (2,4 ГГц та 5 ГГц).
  
Перша кімната: замір через товсту стіну, у попереднього роутера у цій точці були проблеми із сигналом.
 

Друга кімната: замір на 10 м відстані від роутера із перешкодою у декілька кутових стін. 


Третя кімната: замір на 15 м відстані від роутера із перешкодою у декілька кутових стін.

Висновок

Отже, враховуючи достатньо приємний цінник роутера MR1800X та його космічний дизайн і сучасний функціонал, такий маршрутизатор можна впевнено рекомендувати кожному для використання, як у домашніх, так і офісних умовах. При цьому одночасно дивитись 4К відео, завантажувати великі файли та не відчувати якихось труднощів у роботі мережі.

comments powered by Disqus
 
Top