Українська кіберспортивна команда 55+ «Ageless Shooters» руйнує стереотипи

Українська кіберспортивна команда 55+ «Ageless Shooters» руйнує стереотипи

Київ, 2 жовтня 2021 р. — Сьогодні відбувся міжнародний онлайн-турнір між трьома командами, середній вік гравців яких 55+. Команда з України Ageless Shooters змагалась з двома командами зі Швеції: SWG та PRO. Онлайн-трансляцію матчів провів український стрімер Микола “Fen1x” Бабійчук. Міні-турнір приурочений до Міжнародного дня захисту людей похилого віку та нагадує, як важливо інтегрувати їх у сучасне суспільство. Інновації дають можливість розвитку та соціалізації незалежно від віку.

Турнір розпочався з гри Ageless Shooters проти команди PRO перемогу в якій здобули українці з розгромним рахунком 16:1. На наступній карті боролися Ageless Shooters та SWG. Поєдинок був більш напружений ніж перший та закінчився з рахунком 16:8 також на користь перших. У третій грі змагалися шведські команди й переможцем став колектив  SWG. За результатами перших ігор у фінальному поєдинку зустрілися Ageless Shooters та SWG. У гранд-фіналі вони зіграли три раунди і перемогу в динамічній битві забрали шведи, обігравши українців у трьох поєдинках. Бонусом для глядачів трансляції став поєдинок віч-на-віч між тренерами українців та шведської команди SWG. Свій професіоналізм не тільки як наставника, а і як гравця довів тренер Ageless Shooters, здобувши перемогу. Українці грали з кіберспортивного бару Navi.Bar в Києві, а шведські команди зібралися на одній локації в Стокгольмі.

«На початку цього жовтня Організація Об'єднаних Націй закликає до “цифрової рівності для всіх вікових груп”. У компанії Lenovo ми вже багато років вирішуємо цю проблему. Фахівці нашого нового Центру по диверсифікації продуктів беруть участь у проектуванні та розробці всіх смарт-пристроїв та враховують різноманітні особливості користувачів. Наприклад, на етапі тестування інноваційних гаджетів, фахівці залучають репрезентативну вибірку людей, щоб врахувати різноманітність особливостей, а також сценарії використання пристрою. Як показати, що навіть у сучасних технологіях немає вікових обмежень? Ми зібрали команду, без досвіду в іграх, яка руйнує стереотипи. Команда Ageless Shooters — для нас завжди переможці! Вони перемогли свої страхи та упередження, ставши прикладом для багатьох українських бабусь та дідусів, як стати ближче зі своїми онуками й навіть дітьми. Ця команда доводить, що люди старшого покоління можуть підкорювати світ технологій разом із молодими. Ми провели міжнародний геймерський турнір із гравцями 55+ та команди показали захоплююче змагання, яке точно запам'ятається гравцям й глядачам. Ми сподіваємося, що молоді люди будуть долучатися й допомагати своїм бабусям та дідусям в їхніх кіберспортивних починаннях!», — коментує Тарас Джамалов, генеральний директор Lenovo в Україні.

18 липня 2019 року компанія Lenovo у партнерстві з благодійним фондом “Життєлюб” змогла зібрати найдорослішу в Україні команду гравців у Counter Strike:GO — “Ageless Shooters” (Стрілки поза віком). Назва говорить саме за себе, це дивовижні гравці, які не звертають увагу на вік та впевнено йдуть до своєї мети. Для них не існує ніяких перешкод та цифрових бар’єрів! Відбір у команду проходили люди старші 55 років, які володіли базовими комп'ютерними навичками та мали велике бажання вчитись. Команду допомагало зібрати та тренувати агентство Gameinside. Навчання та тренування проходять за ігровими комп’ютерами Lenovo Legion. Перша битва Ageless Shooters відбулася на фестивалі Comic Con Ukraine проти шведської команди Silver Snipers. Українці старанно тренувалися майже два місяці, по кілька годин на день. Попри такий короткий період підготовки до битви, Ageless Shooters вдалося виграти у шведів із розгромним рахунком.

Обидві шведські команди, які сьогодні змагалися з Ageless Shooters, були засновані у 2021 році. Більшість членів команд не новачки в CS:GO і вони не збираються зупинятись на досягнутому. Наполегливі гравці знайшли своє нове заняття та планують стати серйозними конкурентами для інших вікових команд. Усі учасники турніру багато років займалися абсолютно різними справами, але сьогодні їх об'єднав інтерес до гри. Вони обрали кіберспорт і дадуть фору багатьом.

Капітан SWG Ян Свенссон говорить про плани команди: «Мета SWG — привернути увагу громадськості й розповісти про швидкий розвиток зростаючої ігрової спільноти старшого віку, що допоможе зібрати більш досвідчених гравців для створення нових команд та розвитку. В нас у планах також запуск ігрової спільноти для гравців 55+».

Склад команд:

Українська команда «Ageless Shooters»

Середній вік команди – 61 рік.

 1. Бірюкова Тетяна Володимирівна «Taskor» – 62 роки.
 2. Бондарчук Павло «ArCherP» – 58 років.
 3. Гнедов Павло Михайлович «Silent Sleep» – 58 років.
 4. Жданов Віктор Павлович «Stailhammer» – 62 роки.
 5. Лавриненко Олександр Олександрович «Iron Hammer» – 60 років.
 6. Перетяка Олег Павлович «UKR.OP» – 63 роки.
 7. Силенко Тетяна Григорівна «Valkyria» – 61 рік.

Шведська команда «PRO»

Середній вік команди – 65 років.

 1. Капітан - Ян Ахлін «Studio55» – 71 рік.
 2. Свен Флінк «Svante» – 64 роки.
 3. Мікаель Карлберг «Xman» – 60 років.
 4. Торстен Нільссон «Gullefjun» – 64 роки.
 5. Берндт Довлінг «Lazy» – 64 роки.

Шведська команда «SWG»

Середній вік команди – 62 роки.

 1. Капітан – Ян Свенссон «№8» – 59 років.
 2. «Cobra» – 55 років.
 3. «Iron Lady» – 66 років.
 4. «El Balta» – 68 років.
 5. «NallePhu» – 65 років.
 6. «Aceadde» – 55 років.

Counter-Strike: Global Offensive, CS:GO – одна з найпопулярніших комп'ютерних ігор сучасності, в якій гравець бере участь у подіях від першої особи. CS:GO – це командна гра, розрахована на багатьох користувачів, в якій учасники змагаються один з одним, розділившись на дві команди: терористів та спецназівців. Гра передбачає кілька сценаріїв: розмінування бомби або порятунок заручника. За першим сценарієм гравці з команди терористів повинні закласти бомбу в одній із декількох точок на карті, а спецназівці – знайти й розміновувати її. За другим сценарієм терористи повинні перешкодити команді спецназівців врятувати заручників, яких вони охороняють. Щоб перемогти, команді потрібно виконати свою місію або ліквідувати всіх з команди супротивника. Кіберспортивні змагання з CS:GO регулярно проходять як в Україні, так і по всьому світу.

comments powered by Disqus
 
Top