істТОРорії про вікінгів, технології та футбол

істТОРорії про вікінгів, технології та футбол

Пам'ятаєте істТОРрії про вікінгів? Про Бьорна Залізнобокого, про Харальда? Ось ще одна історія в пам'ять про шведських і данських вікінгів.

Після нашої перемоги у футбольному матчі ми скажемо спасибі шведам і з повагою подивимось на данців.

В 1989 році у Швеції, безумовно, нащадок вікінгів і точно революціонер технологій Нільс Райдбек, технічний директор Eriksson Mobile, ініціював розробку радіо методу передачи сигналу на навушники.

Метою цієї нової технології було розробити бездротові гарнітури. Інший швед, Свен Матіссон (також з Ерікссона), незабаром представив цю технологію на зустрічі в канадійському Торонто. Але, кажуть, все відбувалось якось не так, як бачилось. На тій же зустрічі Джим Кардач з Intel, який пізніше став засновникомBluetooth Special Interest Group (SIG), пристрасно говорив про HomeRF - своє власне рішення для різних бездротових моделей. Його виступ також не був сприйнятий як очікував спікер. Коли зустріч врешті закінчилася, двоє сумних професіоналів вирішили разом почвалати до найближчого пабу. Звичайно, в пабі вони бурхливо обговорювали технології, якими обидва захоплювалися. Вони, звісно врешті з захопленням дискутували інші теми, згадували стародавні історії, як це часто буває в подібних ситуаціях.

Матіссон зазначив, щщ щойно дочитав пригодницький роман про вікінгів "Довгі кораблі". Про короля вікінгів на ім'я Гаральд Блатанд (Blatand, що означає синій зуб, Bluetooth англійською), який був де-факто королем та правив Данією і Норвегією з 958 по 986 рік. Він був найвідомішим королем завдяки возз'єднанню різних племен на території сучасної Данії і південної Швеції, де й почались розробки згадуваної бездротової технології.

Два чоловіки з ентузіазмом самовіддано виявили, що є щось спільне в цьому стародавньому об'єднанні племен з їх новітніми технологіями. У момент такого особливого натхнення, Кардаш запропонував назвати ці бездротові рішення саме Bluetooth, як того короля. Так і була створена назва проекту, а потім технологія - це знають багато людей. Але так з'явився знак - символ Bluetooth - перефраз рунічного поєднання ініціалів стародавнього короля вікінгів Н+В, який об'єднав і шведів.

Шведам ми вже подякували. Двічі. Данці, інші нащадки Гаральда, все ще грають і борються за півфінал Єврофутболу сьогодні. У всякому разі, дякуємо і їм за хорошу гру. А може, ми зустрінемося з ними в півфіналі? Bluetooth допоможе не шуміти, а слухати і дивитися пізні матчі данців і українців.

comments powered by Disqus
 
Top