Що треба знати про «нові» правила безпеки дітей у ПДР

Що треба знати про «нові» правила безпеки дітей у ПДР

Уряд схвалив зміни до Правил дорожнього руху (ПДР), що підвищують безпеку перевезення дітей в автокріслах.

Показати все

Як відомо, із кінця 2019 року в Україні почав діяти закон про обов’язкове перевезення дітей у «дитячих утримуючих системах». Проте через його недосконалість водії могли легко уникнути відповідальності за порушення правил. Із закріпленням чинних норм у ПДР основні спірні моменти було усунуто, а термін «спеціальні засоби» в ПДР замінено на «дитячі утримуючі системи». Останній також отримав пояснення та тлумачення. Тому наразі уникнути відповідальності не вдасться.

У Правилах дорожнього руху передбачена заборона на перевезення дітей, які не досягли 12-річного віку або зростом менше 145 см, у транспортних засобах, що оснащені ременями безпеки, без використання автокрісел. У разі недотримання водій буде оштрафований. Розмір штрафів:

  • 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 510 грн;
  • 50 неоподатковуваних мінімумів – 850 грн (за повторне порушення впродовж року).

Як наголошується в пояснювальній записці, випробування з безпеки свідчать, що звичайні автомобільні сидіння та ремені безпеки не гарантують захист пасажира, зріст якого менше 135 сантиметрів. У разі фронтального удару дитина легко вислизає з-під ременя, виготовленого під габарити дорослої людини. Правильно встановлені дитячі автомобільні крісла є найбільш дієвим засобом безпеки. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, автосидіння знижують ймовірність загибелі немовлят приблизно на 70 %, більш дорослих дітей – на 80 %.
До речі, згідно з офіційними даними Національної поліції щороку на дорогах України гине не менш ніж 3,5 тисячі осіб, травмується – 35 тисяч. Чимала частка постраждалих – діти.
Згідно з дослідженнями удар від зіткнення для дитини, яка не пристебнута ременями безпеки, навіть на швидкості 50 км/год, рівноцінний її падінню з 10-метрової висоти. Не менш небезпечним є перевезення дітей на руках. Адже якщо дорослий пристебнутий, то за екстреного гальмування або зіткнення він не може утримати дитину. А якщо дорослий не пристебнув ремінь безпеки, то він може придавити малюка своїм тілом.

Що мають знати батьки під час придбання автокрісел

1. На автокріслах обов’язково має бути помаранчеве маркування відповідності Європейському стандарту безпеки – ECE R44 / 04 або iSize. Крім того, автокрісла підлягають обов’язковій сертифікації в Україні й не зайвим буде запитати продавця про наявність дозвільних документів: декларації відповідності та санітарно-гігієнічного висновку на автокрісло. Їх брак може свідчити про те, що виріб неякісний і небезпечний, тож купувати його не рекомендовано.

2. Усі автокрісла для дітей мають термін придатності. Вони можуть використовуватися шість років із дати виробництва, хоча строк може варіюватися самим виробником.

3. Рекомендовано змінювати на нове дитяче автокрісло, що побувало в аварії. Адже не відомо, як воно слугуватиме надалі. Саме тому не варто купляти вживані крісла.

4. Також під час вибору автокрісла треба звертати увагу на вагу та вік дитини. Тут стане в нагоді загальноприйнята класифікація відповідно до Правил ЄЕК ООН № 44 в редакції 04 (ECE R44/04). Згідно з нею дитячі утримуючі пристрої поділяються на:

Дитячі автокрісла можуть відповідати одній або кільком ваговим групам. Найчастіше автокрісла для старших дітей виробляють у суміжних категоріях, а для молодших – в окремих. Наприклад, доволі відомий на ринку польський виробник дитячих автокрісел Avionaut поділяє свій асортимент на групи:

Молодша :

  • група 0+;
  • група 1.

Старша:

  • група 1-2-3;
  • група 1-2;
  • група 2-3;
  • група 3.

Що ми рекомендуємо

Ми радимо купувати дитячі автокрісла в перевірених виробників і звернути увагу на згадану компанію Avionaut. Під цим брендом створюють технологічно «просунуті» та досконалі щодо безпеки та дизайну автомобільні крісла. Їхні функціональність і специфікації є результатом безперервного розвитку компанії. Усі важливі для комфорту дітей і дорослих під час поїздок дрібниці співробітники компанії визначають і враховують, щодня користуючись власними досягненнями й напрацюваннями.

Avionaut, без перебільшень, поліпшує продукт щодень.
Для компанії Avionaut безпека залишається ключовим аспектом. Усі автокрісла відповідають найсучаснішим нормам Європейського Союзу, а за багатьма параметрами навіть перевершують встановлені стандарти. Усього цього вдалося досягти завдяки власним виробничим потужностям, що розташовані поруч з офісом у Польщі.

Avionaut народилася як сімейний бізнес із виготовлення пластикових елементів у 1985 році й розрослася у велике виробництво. Завдяки власній виробничій базі компанія контролює якість продукції щогодини, а всі інновації та ідеї втілюються в життя за лічені дні.

Як придбати

Вибирайте модель з асортименту Avionaut або з прикріплених моделей внизу новини відповідно до вікової/вагової категорії й уподобань та замовляйте, натиснувши на посилання.

comments powered by Disqus
 
Top