XYZprinting. Наша місія – доступні 3D-принтери для кожного

XYZprinting. Наша місія – доступні 3D-принтери для кожного

За даними дослідницької компанії CONTEXT, яка спеціалізується у сфері IT, у 2018 році XYZprinting посіла 1 місце у світі з ринковою часткою 19 %. Три роки ERC співпрацює з XYZprinting – світовим лідером, що випускає кожний п’ятий 3D-принтер на планеті.

3D-друк – це одна з ключових технологій, що визначатиме індустріальний розвиток у цьому сторіччі, і яку вважають базовою для четвертої технологічної революції, що відбувається на наших очах. Без 3D-принтерів неможливо уявити конструкторські й дизайнерські бюро провідних світових авіа- та автовиробників. Їх використовують у медицині для «друку» людських органів, в освіті – для реформування сучасної середньої школи та впровадження викладання за STEM. Навіть у домашньому господарстві вони не зайві.

Наближається день, коли 3D-принтери стануть звичним офісним атрибутом, як їхні 2D-пращури. Надрукувати з їхньою допомогою можна буде і необхідні елементи для забезпечення бізнес-процесів, і навіть їжу.

Представник європейського офісу компанії XYZprinting, спеціаліст по роботі з клієнтами Тетяна Бодрова, розповіла про минуле, сучасність та перспективи XYZprinting і галузі 3D-друку загалом.

ERC: Пані Тетяно, дякуємо за можливість дізнатися більше про унікальний світ 3D-друку. Розкажіть, будь ласка, про компанію XYZprinting, її структуру, виробничі потужності, інженерно-дослідницький потенціал та місце на світовому ринку. Т.Б.: XYZprinting була заснована у 2013 році компанією New Kinpo Group, яка є частиною Kinpo Group, що сьогодні входить до ТОП-10 технологічних компаній із контракт­ного виробництва електроніки (заснована на острові Тайвань у 1973 році). Усі ці роки XYZprinting ставить за амбіційну мету інтеграцію 3D-друку в офіси, школи, будинки та повсякденне життя людей. Холдинг Kinpo Group має 72 виробничі майданчики, 9 науково-дослідних центрів та понад 108 тисяч співробітників, 8 500 з яких — це інженери, що займаються безпосередньо розробленням та створенням 3D-принтерів.
ERC: З огляду на досвід вашої компанії на ринку 3D-друку, розкажіть, чому свого часу керівництво звернуло увагу саме на цю галузь технологій?

Т.Б.: Міжнародна науково­-дослідна команда інженерів New Kinpo Group мала багаторічний досвід розроблення й виробництва 2D-принтерів. Тому, коли технології 3D-друку почали активно просуватися на ринку США, компанія, враховуючи свої технології та виробничі можливості, вирішила розробити власний 3D-принтер, що відповідав би всім технічним вимогам до подібних апаратів, але був би дешевшим за продукцію конкурентів та доступним для користувачів усіх рівнів. Так з’явився перший 3D-принтер XYZprinting — модель da Vinci 1.0.

ERC: Модельний ряд XYZprinting представлений в Україні технікою, яка працює на принципах плавлення пластикової нитки (технологія FFF) або закріплення фотополімеру за допомогою лазеру чи лампи DLP-проектора (технології SLA / DLP). Із яких причин саме ці технології вибрані як базові під час створення обладнання?

Т.Б.: Місія нашої компанії — це доступний 3D-принтер у кожний дім. А технологія FFF є найбільш доступною як з огляду на вартість, так і в простоті використання. Водночас вона є достатньо безпечною.

Щодо технологій SLA та DLP, то ці принтери призначено для більш професійних рішень, ніж використання вдома чи в навчальних закладах. Для роботи з ними необхідно мати більше знань і досвіду, а також спеціально обладнане приміщення, до якого не мають доступу діти.

ERC: Якісні та недорогі витратні матеріали — це одне з ключових питань у галузі 3D-друку. Як працює XYZprinting у цьому напрямі?

Т.Б.: Розроблення та виробництво матеріалів для 3D-друку — це майбутнє індустрії. У нашої компанії є все необхідне для виробництва витратних матеріалів високої якості, ми незалежні від сторонніх компаній. Кожний матеріал проходить величезну кількість тестів на наших 3D-принтерах, через що ідеально працює саме з нашим обладнанням. Особливо важливо додати, що останнім часом ми активно розширюємо асортимент матеріалів для наших Клієнтів. Зовсім нещодавно з’явилися нові цікаві матеріали: один — Carbon PLA — з підвищеною міцністю, вироблений на основі вуглеволокна, а інший — Copper Metallic PLA — дуже схожий за властивостями на метал та вироблений на основі мідного порошку.

ERC: Зазвичай розширення та оновлення модельного ряду зумовлено потребами користувачів та новими технологічними розробками. Цікаво було б більш детально дізнатися про моделі XYZprinting та їхню унікальність?

Т.Б.: XYZprinting є одним зі світових лідерів за кількістю активних патентів у галузі 3D-друку. За минулі роки ми подали заявки на понад 1 215 патентів по всьому світу та отримали понад 322 патенти на різноманітні технології 3D-друку. Зокрема, йдеться про технологію повнокольорового 3D-друку 3D Colorjet. Також багато патентів було отримано на розробки для наших професійних інду­стріальних принтерів.

ERC: Перший у світі повнокольоровий 3D-принтер, що працює за принципом плавлення пластикової нитки — модель da Vinci Color — є, мабуть, найбільш інноваційним продуктом XYZprinting. Який досвід просування цієї моделі, а також її «родича» da Vinci Color Mini, що нещодавно з’явився в лінійці.

Т.Б.: Принтер da Vinci Color не має аналогів у світі. Він справив неабияке враження на численних виставках та ­презентаціях. Технологія 3D ColorJet дає змогу змішувати та наносити фарби CMYK на спеціальну поглинаючу нитку PLA, щоб отримувати до 16 мільйонів кольорів. da Vinci Color Mini — це більш бюджетний та компактний варіант. Обидві моделі стануть чудовим інструментом для дизайнерів, малого бізнесу, а також будуть корисними у сфері анімації та кіно, архітектури, дизайну й освіти.

ERC: 3D-принтери — не єдина продукція XYZprinting, що представлена в Україні. Ще є й 3D-ручки, які набувають популярності у світі. Завдяки чому ваша продукція вирізняється з-поміж іншої на ринку?

Т.Б.: Усі 3D-ручки працюють за одним принципом. Тому компанія XYZprinting зосередила увагу на тому, аби наші моделі були достатньо простими у використанні та обслуговуванні. На ринку можна знайти багато ручок із додатковими опціями, наприклад, вибором температури розтоплення пластику чи наявністю екрана. Якість самої ручки від цього не покращується, але підвищується ймовірність того, що пристрій швидше вийде з ладу.

Якщо ми вже звернули увагу на 3D-ручки, то варто було б згадати і про наші творчі набори. Адже іноді користувачі, які придбали ручку для себе чи для дитини, не знають із чого почати і як нею користуватися. А в наборах одразу є готові трафарети для малювання, флешка з навчальними відео­матеріалами, спеціальний прозорий килимок для малювання та вдвічі більше ­пластику, ніж у разі придбання тільки однієї ручки.

ERC: Враховуючи стрімкий розвиток компанії XYZprinting, можна передбачити, що незабаром побачимо нові ідеї та продукти?

Т.Б.: Звісно, крім постійної роботи над покращенням 3D-принтерів, які вже є на ринку, наші спеціалісти працюють над розробленням нового обладнання та нових технологій друку. З-поміж новинок, які заплановані XYZprinting, — 3D-принтер із двома головками для друку, а також принтери з новими технологіями фотополімерного та порошкового друку для професійних рішень.

comments powered by Disqus
 
Top