4G LTE роутер від TP-LINK MR100: «Інтернет повсюди – інтернет усім!»

4G LTE роутер від TP-LINK MR100: «Інтернет повсюди – інтернет усім!»

Ера 4G/LTE – швидко і легко нас привчила до інтенсивного споживання контенту. Особливо, у вигляді потокового відео, відеодзвінків та стримингу. І тепер якщо потрапляєш у місце де немає покриття 4G чи Wi-Fi – це призводить до швидкого стресу. Адже вмить почуваєш себе відірваний від всього світу подій.

Тому виникає логічне питання: «А що робити щоб уникнути цього стресу?». Особливо, якщо ви маєте дачу за містом, приїхали сім'єю до бабусі у село чи навіть маєте невеличкий бізнес за  містом?
Компанія TP-LINK вже нам надавала відповідь на це питання у вигляді роутера - TP-Link TL-MR200 AC750 4G LTE! Та сьогодні у нас на огляді його молодший брат - TP-LINK MR100!
Особливості:
  • Доступ до 4G LTE для 32 Wi-Fi пристроїв — швидкість завантаження до 150 Мбіт/с
  • Не потребує налаштування — вставте SIM‑карту та увімкніть маршрутизатор для високошвидкісного доступу до інтернету
  • Дві потужні з'ємні LTE‑антени – для стабільного бездротового з'єднання та кращого покриття
  • Порт LAN/WAN – для резервного підключення за допомогою Ethernet кабелю.
Комплектація
Отже, в коробці ви знайдете:
  • Роутер TL-MR100
  • Пара знімних антен
  • Адаптер живлення
  • Кабель Ethernet RJ45
  • Пластиковий адаптер для SIM-карти
  • Керівництво зі швидкого налаштування

Хочу відміти одразу два приємні аспекти. Перший - це наявність адаптера для сім- карти. Адже це вирішити нюанси із розміром карти. Друге - це дворічна гарантія. Адже більший термін гарантії ніколи не завадить.
Дизайн
Дизайн роутера мене теж приємно вразив. І знаєте чим? Своїми розмірами, адже він досить компактний - 154 × 114 × 36 мм. І звичайно ж, він виконаний у типовому для TP-LINK  стилі -витончений, мінімалістичний та стильний. Також відмічу практичність дизайну цієї моделі. Адже на відміну від старшого брата MR200, який ми пам'ятаємо як власника глянцевої і досить не практичної поверхні, то MR100 , відрізняється матовою і більш тривкою до подряпин поверхнею.
 
На верхній частині роутера, розміщений сріблястий логотип компанії, посередині – поле із отворів для вентиляції повітря, а нижче — кілька вже звичних індикаторів, які показують стан пристрою, мережі Wi-Fi, підключення до LAN-портів і LTE-модуля.
Щодо нижнього частини, то там по центру є наклейка зі службовою інформацією, чотири ніжки з пластика без прогумованих елементів. Також є два отвори для кріплення роутера на стіну. І тут компанія все продумала.
Розміщення портів
Всі порти та елементи керування розташовані в одному місці - позаду. Отож, тут нас зустрічає: рознім живлення, 2 порти LAN (один порт LAN 10/100 Мбіт/с, а інший - LAN/WAN 10/100 Мбіт/с) з максимальною пропускною здатністю до 150 Мбіт/с, кнопка WPS/RESET та слот для Micro SIM-карти.
 
Також тут розміщенні дві доволі широкі та знімні 4G-антени.
 
Налаштування та керування
Якщо говорити про налаштування 4G роутера від TP-Link, то він дуже простий в управлінні, яке здійснюється через веб-інтерфейс або мобільний додаток Tether. Все налаштовується в буквальному сенсі в один крок. Включили роутер, встромили сім картку і все готово. Так само він дуже зручний і простий у використанні та має стандартне оформлення у стилі виробника. Тому розібратися можна без будь-яких труднощів.
 
Обмеження доступу
Якщо ж є необхідність в обмеженні доступу для будь-якої категорії користувачів, то тут вам допоможуть функції, які вже ви добре знаєте: «Гостьовий доступ» та «Батьківський контроль».
 
Отож, «Гостьовий доступ» дозволить забезпечити гостям тимчасове підключення до Інтернету, причому вони не можуть увійти в офісну або домашню мережу і дістатися до інформації, не призначеної для сторонніх очей.
 
А «Батьківський контроль» обмежить доступ дитини до певних сайтів, для цього достатньо просто ввести список веб-сторінок, які їм не можна відвідувати, і роутер туди їх не пустить. Можна вчинити інакше: створити список дозволених сайтів, тоді дитина може переглядати тільки їх. Також можна встановити обмеження за часом.
 
До слова, «Батьківським контролем» можна користуватися і в офісі, якщо потрібно встановити певні обмеження для співробітників.
Функціонал
Роутер TP-Link Archer MR200 створює мережі Wi-Fi в двох діапазонах зі швидкістю до 300 Мбіт/с на 2,4 ГГц. Отож, теоретична максимальна швидкість завантаження по 4G — до 100 Мбіт/с. Цього достатньо для перегляду потокового HD-відео, комфортного прокачування персонажів в онлайн-іграх, ведення веб-конференцій, а також - для швидкого завантаження містких файлів.
 
На практиці, якщо говорити про дротове підключення, то пристрій показує стабільну роботу, видаючи максимально можливі цифри з підключенням від провайдера.
 
Щодо швидкості передачі по 3/4G, то все залежить від багатьох сторонніх чинників. В основному - від мобільного оператора, наявності його покриття на конкретній території та кількості підключених до роутера пристроїв.
 
Площа покриття залежить, звичайно, від того, в яких умовах і в якому приміщенні використовується роутер. Але TP-LINK MR100 впевнено працює і в досить великому офісі, і в просторій квартирі, і в двоповерховому заміському будинку. Незважаючи на стіни, підлоги та стелі, сигнал залишається потужним і стабільним.
 
Отже, у цілому жодних проблем в роботі TP-Link MR100 — не виявлено. Показники швидкості, загалом, на максимумі.
 
Враження
Роутер достатньо компактний і функціональний. Його легко приховати у квартирі чи на дачі, просто налаштувати та зручно брати із собою на відпочинок для постійного зв'язку.
 
Висновок
TP-Link MR100 – це молодший брат моделі TP-Link MR200, тому ця модель має трохи спрощений вигляд і функціонал, що робить цей роутер більш мобільним, компактним і більш доступним по гаманцю. При цьому, ви отримує Wi-Fi мережу із доступом до мережі Інтернет – до 150 Мбит/с із можливістю підключення до 32 пристроїв. А головна родзинка цієї серії – це можливість просто налаштування та підключення до мережі Інтернет через сім картку мобільного оператора.
comments powered by Disqus
 
Top