Провідник в еру Wi-Fi 6: огляд розумного маршрутизатора Huawei WiFi AX3

Провідник в еру Wi-Fi 6: огляд розумного маршрутизатора Huawei WiFi AX3

Ні для кого не секрет, що сучасні технології не стоять на місці, та кожен раз пропонують досвідченому користувачу нові «фічі» та можливості. Як-от, наприклад, пристрої, що відносяться до нового шостого покоління WiFi 6+. Саме таким девайсом, в якому втілені ці революційні технології, є роутер від компанії Huawei WiFi AX3 (Quad-core). І дійсно, у порівнянні з попередниками, даний маршрутизатор забезпечує кращу якість сигналу, високу швидкість передачі даних та ще багато приємних бонусів. Більше особливостей AX3 дізнаєтесь нижче в огляді.

Особливості

 • Підтримка стандарту HUAWEI Wi-Fi 6 Plus
 • Завдяки технології Dynamic Narrow Bandwidth бездротовий сигнал легко проходить крізь стіни та підлогу
 • AX3 забезпечує швидкість сигналу до 3 000 Мбіт/с
 • Багатоканальне з’єднання та плавне підключення завдяки технології OFDMA
 • AX3 підтримує ширшу смугу передачі даних у 160 МГ
 • Маршрутизатор легко забезпечує покриття Wi-Fi навіть в складних місцях завдяки чотирьом підсилювачам
 • Функція HUAWEI Share дозволяє під’єднати AX3 до свого смартфона одним натисканням

Комплектація

Huawei WiFi AX3 постачається у компактній та стильній білій фірмовій коробці. Так, до комплекту входить: маршрутизатор WiFi AX3 (Quad-core), блок живлення (на 24 Вт), Ethernet кабель та інструкція.

Дизайн

Роутер Huawei WiFi AX3 має стильний мінімалістичний зовнішній вигляд. Вага його складає 403 г, а розміри становлять: 225 мм x 159.2 мм x 39.7 мм.

Корпус та чотири антени маршрутизатора зроблено з білого матового пластику, який стійкий до подряпин та інших небажаних впливів. Самі антени за необхідності зручно нахиляються та складаються, водночас це не впливає на якість сигналу.

На верхній частині роутера Huawei по центру розташовується кругла клавіша H для з'єднання одним натисканням, також тут присутня наліпка NFC Area бездротового підключення (це означає, що ви можете автоматично під’єднати роутер до смартфона без жодних проблем), логотип бренду та один світловий індикатор активності маршрутизатора.

Позаду маршрутизатора знаходяться такі розніми: отвір для блоку живлення, один WAN порт, три порти LAN, Resert та кнопка для скидання налаштувань.

Нижня частина корпусу має перфорацію для вентиляції, також тут розташовується наклейка з основною технічною інформацією та спеціальний QR-код, що дозволить легко завантажити фірмовий застосунок Huawei AI Life на смартфон.

Загалом WiFi AX3 компактний маршрутизатор, який має універсальний зовнішній вигляд та обов’язково пасуватиме до будь-якого інтер’єру оселі.

Функціонал

Huawei WiFi AX3 – це розумний маршрутизатор нового покоління, що працює за новим стандартом Wi-Fi 6 (802.11ax). Завдяки своїм перевагам стандарт WiFi 6+ задовольняє сучасну потребу у високошвидкісному та високопродуктивному інтернеті.

Маршрутизатор AX3 має 4-ядерний процесор Gigahome з тактовою частотою 1.4 Гц, що забезпечує дійсно виняткову швидкість та високу продуктивність роутера. Завдяки схемі модуляції 1024-QAM і смузі пропускання на 160 МГц, теоретична швидкість сигналу WiFi AX3 сягає 3 000 Мбіт/с (574 Мбіт/с у діапазоні 2.4 ГГц і 2 402 Мбіт/с у діапазоні 5 ГГц).

AX3 підтримує можливість підключення великої кількості пристроїв без шкоди для продуктивності. Завдяки технології OFDMA, маршрутизатор Huawei одночасно передає дані кільком пристроям (до чотирьох пристроїв у діапазоні 2.4 ГГц, до 16 пристроїв у діапазоні 5 ГГц). Тож можна підключати велику кількість пристроїв і користувачів, та взагалі не хвилюватись за якість сигналу.

Чотири незалежних підсилювачі (два підсилювачі для діапазону 2.4 ГГц і два - для діапазону 5 ГГц) сприяють значному прискоренню передачі даних. Бездротовий сигнал легко проходить крізь стіни та підлогу завдяки новому стандарту Wi-Fi 6+. А це означає, що смартфон чудово прийматиме сигнал навіть з кімнати на іншому поверсі або у будь-якому важкодоступному місці оселі.

До слова, Huawei WiFi AX3 підтримує як дротовий, так і кабельний зв'язок.

Крім того, AX3 забезпечує гарну безпеку завдяки підтримці TEE (середовище безпечного виконання), що гарантує захист даних на програмному та апаратному рівні. Маршрутизатор отримав ще й сертифікат CC EAL5. Тому ви зможете його використовувати ще й в комерційному середовищі, та не хвилюватись про загрозу підключеним пристроям.

Налаштування

Підключити розумний роутер WiFi AX3 можна двома способами: через згаданий вже вище фірмовий застосунок Huawei AI Life для смартфона або стандартно, через рядок браузера вашого лептопа чи ПК.

Наприклад, особисто я налаштовувала маршрутизатор за допомогою додатку Huawei AI Life у смартфоні, тож все пройшло максимально просто й легко. Після завантаження застосунку на телефон, тут відразу можна змінити ім’я пристрою, задати пароль та всі необхідні параметри Wi-Fi мережі.

Маршрутизатор має багато корисних функцій, наприклад, батьківський контроль, гостьову мережу Wi-Fi, оптимізацію мережі Wi-Fi, часовий пояс, таймер Wi-Fi, поєднання одним ключем, діагностику, обмеження швидкості, обмеження смуги пропускання, прискорення ігор, захист від атак та багато інших інструментів.

Висновок

Отже, Huawei WiFi AX3 (Quad-core) дійсно зарекомендував себе як надійний та якісний девайс. Основна перевага даного роутера є звісно новий стандарт - Wi-Fi 6+, що забезпечує дивовижну швидкість та продуктивність. Крім того, AX3 має стильний зовнішній вигляд та зручний застосунок з безліччю корисних функцій для налаштування. Тож з Huawei WiFi AX3 можна точно забути про проблеми з неякісним з’єднанням, зависанням інтернету, зниженням швидкості, навіть, коли роутер знаходиться в іншій кімнаті чи на великій відстані.

Специфікація:

 • Модель: WS7200
 • WAN: один порт Ethernet 10/100/1 000 Мбіт/с
 • LAN: три порти Ethernet 10/100/1 000 Мбіт/с
 • Безпека: TrustZone Security, алгоритми захисту від атак перебором, WPA3, Firewall, DMZ, PAP / CHAP, DMZ / захист від DoS атак
 • Бездротовий зв'язок: 802.11ax/ac/n/a 2 x 2 & 802.11ax/n/b/g 2 x 2, MU-MIMO
 • Швидкість бездротового зв’язку до 2 976 Мбіт / (2.4 ГГц: 574 Мбіт/с; 5 ГГц: 2 402 Мбіт/с)
 • Процесор: 4-ядерний процесор Gigahome на 1.4 ГГц
 • Живлення: 12 V DC, 2 A
 • Енергоспоживання < 24 Вт
 • Додаток: HUAWEI AI Life
 • Клавіатура: Клавіша H для з'єднання одним натисканням, WPS, Окрема кнопка скидання
 • Розміри: 225 мм x 159.2 мм x 39.7 мм
 • Вага: 403 г
 • Колір: білий
comments powered by Disqus
 
Top