Найпотужніший у світі 14-дюймовий геймерський ноутбук – незабаром в Україні

Найпотужніший у світі 14-дюймовий геймерський ноутбук –  незабаром в Україні

21 травня 2020 р. ASUS Republic of Gamers (ROG) представила в Україні новий ігровий ноутбук Zephyrus G14, що поєднує в собі високу продуктивність та ультратонкий 14-дюймовий форм-фактор.

У корпусі Zephyrus G14 товщиною менше 20 мм прихована потужна конфігурація: новітній процесор AMD® Ryzen™ 4000, створений на базі мікроархітектури Zen 2 з використанням 7-мм техпроцесу, і відеокарта ігрового класу до моделі NVIDIA® GeForce RTX™ 2060. Завдяки високоякісному дисплею із сертифікацією PANTONE® Validated і підтримці технології адаптивної синхронізації цей ноутбук припаде до смаку як геймерам, так і професійним користувачам, що працюють із графікою та відео.

Zephyrus G14 створений для мобільного використання: час автономної роботи ноутбука може досягати 10 годин, крім того, він може заряджатися через порт USB Type-C за допомогою сумісного адаптера живлення. Універсальність ноутбука підкреслюють мінімалістичний дизайн і два стильних варіанти кольору: місячний білий (Moonlight White) і матовий сірий (Eclipse Gray). Цікавою особливістю моделі є опціональне матричне підсвічування AniMe Matrix™, яке дозволяє виводити на зовнішню сторону кришки різноманітну графіку, анімацію та інші візуальні ефекти за допомогою тисячі вбудованих міні-світлодіодів.

Завдяки компактному корпусу G14 легко поміщається у звичайну сумку або рюкзак для ноутбука. Комп’ютер без матричного підсвічування має товщину всього 17,9 мм і важить лише 1,6 кг. На корпус із магнієво-алюмінієво сплаву нанесено спеціальне покриття, на якому не залишаються відбитки пальців, а алюмінієва кришка пристрою містить оригінальний матричний малюнок із 6536 отворів, які створюються за допомогою фрезерного верстата з ЧПК.

Інноваційне матричне підсвічування

Завдяки опціональному матричному дисплею AniMe, що встановлюється із зовнішньої сторони кришки ноутбука, логотип ROG на ній буквально оживає. У цьому дисплеї використовуються 1215 міні-світлодіодів, кожен із яких випромінює біле світло й підтримує 256 рівнів яскравості.

Завдяки цьому підсвічуванню користувачі можуть виводити на кришку ноутбука GIF-анімацію та іншу графіку (стандартну й власну), так само, як і текстові повідомлення за допомогою різних шрифтів. Виведення зображення може синхронізуватися з музикою та іншим звуковим супроводом.

Удосконалення дисплея AniMe стало важливою частиною проєкту розробки моделі G14. Для створення маски, що рівномірно розподіляє світло від кожного світлодіода, знадобилося цілих 15 ітерацій. Щоб досягти бажаного ефекту, розташування такого розсіювального шару потрібно було виконати максимально точно, тим більше, що окремі джерела світла мають не квадратну, а прямокутну форму. Інженери ROG також із ретельністю підійшли до визначення оптимальної кількості міні-світлодіодів, щоб мінімізувати енергоспоживання й тепловиділення панелі підсвічування.

Сучасна ігрова графіка

У максимальній конфігурації Zephyrus G14 оснащується ігровою відеокартою GeForce RTX 2060 з підтримкою технології ROG Boost, яка дозволяє збільшити частоту графічного процесора до 1298 МГц за енергоспоживання 65 Вт. Цей графічний процесор заснований на новітній мікроархітектурі NVIDIA Turing, яка пропонує виділені ядра для реалізації трасування променів у режимі реального часу, функцій штучного інтелекту й програмованих шейдерів. Це дозволяє досягти в комп’ютерній грі більш реалістичної передачі освітлення, затінення й відображень. Крім того, обчислювальні ресурси графічного процесора можуть застосовуватися для цілої низки інших програм, наприклад, під час створення мультимедійного контенту, тривимірного моделювання й глибокого навчання.

Геймерський дисплей

G14 може оснащуватися дисплеями преміум-класу, оптимізованими для різних завдань: Full HD дисплеєм із частотою оновлення 120 Гц і дисплеєм із роздільною здатністю WQHD.

Панелі для 14-дюймових ноутбуків зазвичай не відзначаються високою частотою оновлення, тому для Zephyrus G14 були розроблені нові 14-дюймові панелі з підвищеною частотою оновлення, які забезпечують плавне відтворення динамічних сцен.

Підвищенню якості ігрової графіки сприяє технологія адаптивної синхронізації, що синхронізує частоту оновлення екрана з частотою виведення кадрів графічним процесором. З мобільними процесорами AMD Ryzen™ серії 4000 технологія адаптивної синхронізації отримує додаткову функціональність: інтегроване в процесор графічне ядро Radeon™ може використовується для забезпечення роботи цієї технології на сумісних моніторах і відеокартах з підтримкою технології адаптивної синхронізації частоти. Ефективність цієї технології буде помітна також на дисплеї WQHD під час відтворення графіки з надвисокою роздільною здатністю й низькими значеннями FPS.

Усі дисплеї G14 пройшли заводське калібрування передачі кольору, підтверджене сертифікацією PANTONE Validated, тому відмінно підходять для розробників мультимедійного контенту. Обрамлені тонкими рамками IPS-панелі з широкими кутами огляду забезпечують відтворення 100% колірного простору sRGB.

Потужна конфігурація

У Zephyrus G14 використовується спеціальна версія нових процесорів AMD із безпрецедентною для таких компактних ноутбуків продуктивністю та зниженим тепловиділенням. 8-ядерний процесор, здатний виконувати 16 обчислювальних потоків одночасно, чудово справляється з інтенсивними навантаженнями. Його потужності більш ніж достатньо для таких завдань, як редагування відео та 3D-рендеринг. Цей процесор також відмінно підходить для умов багатозадачності, наприклад запису або трансляції ігрового процесу паралельно із самою грою.

Ноутбук може бути обладнаний до 32 ГБ швидкої оперативної пам’яті DDR4-3200, що працює у двоканальному режимі, а також надшвидким твердотільним NVMe-накопичувачем місткістю до 1 ТБ.

Ефективне охолодження

В ультратонкому корпусі проходження повітряних потоків ускладнено, тому в G14 застосовані спеціальні рішення для підвищення ефективності охолодження потужної начинки. Зокрема, у ньому реалізована ексклюзивна функція динамічного регулювання параметрів центрального процесора в залежності від температури відеокарти. Адаптація параметрів відбувається постійно, дозволяючи реагувати на різке підвищення завантаження графічного процесора з метою забезпечення оптимальної продуктивності у грі.

Цей ноутбук – перший у серії ROG, обладнаний шарніром ErgoLift, який нахиляє клавіатуру на комфортний для роботи кут. При відкритті кришки нижня частина дисплея піднімає робочу панель ноутбука, тим самим покращуючи надходження холодного повітря до вентиляційних отворів у нижній частині корпусу. Оскільки частина нижньої рамки дисплея у відкритому стані може перешкоджати відведенню теплого повітря через задні випускні отвори, в рамці були зроблені додаткові вентиляційні отвори, а відстань до задніх радіаторів збільшено.

Задні випускні отвори та радіаторні ребра мають спеціальну форму, щоб спрямовувати повітряний потік як угору від рамки, так і вниз, у напрямку вентиляційних отворів. Ще дві групи отворів розміщено з боків корпусу, усі вони примикають до радіаторів з ультратонкими мідними ребрами товщиною всього 0,15 мм. Тонкий профіль забезпечує більш високу щільність ребер і знижений опір повітрю, у порівнянні зі звичайними ребрами, що мають товщину вдвічі більше. Теплота надходить до них від п’яти теплових трубок, що покривають процесор, відеокарту й компоненти системи живлення.

USB Type-C з підтримкою Power Delivery

Завдяки підтримці технології USB Power Delivery новий ноутбук здатний заряджатися від компактного адаптера живлення з інтерфейсом USB Type-C потужністю до 65 Вт. У режимі заряджання через USB можна працювати із завданнями, що не вимагають залучення дискретної відеокарти. Якщо ж до ноутбука під’єднано 180-ватний блок живлення, USB-порт у Zephyrus G14 може використовуватися для прискореного заряджання сумісних смартфонів та інших пристроїв з силою струму до 3 А.

Комфорт у використанні

Порт USB Type-C дозволяє підключити до ноутбука зовнішній монітор через інтерфейс DisplayPort 1.4. Для виведення зображення формату 4K на зовнішній монітор або телевізор пропонується також порт HDMI 2.0b. Крім цього, ноутбук обладнаний двома портами USB Type-A і ще одним портом USB Type-C з підтримкою виключно функції передачі даних. Вбудований модуль Intel Wi-Fi 6 (Gig+) (802.11ax) забезпечує максимально високу швидкість бездротового з’єднання.

Крім шарніра ErgoLift клавіатура відрізняється іншими інноваціями. G14 – перший ноутбук лінійки ROG, у якому сканер відбитків пальців убудований в кнопку ввімкнення. Одне натискання вмикає комп’ютер та активує миттєве зчитування відбитку пальця користувача для автентифікації в ОС Windows. На комп’ютерах із декількома користувачами ОС автоматично визначає правильний обліковий запис.

Незважаючи на компактний корпус, клавіатура ноутбука пропонує ті ж можливості, що й клавіатура «повнорозмірних» моделей Zephyrus. Вона здатна коректно обробляти будь-яку кількість одночасних натискань клавіш. Крім того, точка спрацьовування кожної клавіші розташована вище, ніж зазвичай, тому саме спрацьовування відбувається раніше, що сприяє більш швидкій реакції у грі (технологія ROG Overstroke).

Аудіосистема з чотирма динаміками

Аудіосистема, до складу якої входять чотири динаміки, відтворює ідеально збалансований звук у всьому спектрі частот. Два високочастотних динаміки, розташовані над клавіатурою, спрямовані прямо на користувача, а два низькочастотних –забезпечують глибокі баси, посилені за рахунок конструкції ErgoLift. Завдяки реалізованій у Zephyrus G14 підтримці технології Dolby Atmos забезпечується неперевершене просторове звучання при використанні навушників і вбудованих динаміків.

ЦІНА ТА ДОСТУПНІСТЬ

Продаж ROG Zephyrus G14 в Україні розпочнеться в червні за ціною від 31 099 грн.

comments powered by Disqus
 
Top