TP-Link Archer A7: чому варто платити більше?

Якщо вам потрібно придбати роутер, то маршрутизатор якого виробника ви будете шукати в першу чергу? Статистика показує, що це буде роутер від компанії TP-Link. Адже це саме той бренд, що займає лідируюче місце серед мережевого телекомунікаційного обладнання в світі. І це зовсім не дивно, адже це обладнання має чудове співвідношення у формулі «ціна-якість».
І сьогодні до моїх рук потрапив маршрутизатор TP-Link Archer A7 із небюджетним цінником та зі своїми цікавими технічними характеристиками та «фічами».
Особливості:
- Підтримка стандартів Wi-Fi 802.11ac – у 3 рази швидше стандарта N.
- Загальний об’єм пропускної спроможності до 1,75 Гбіт/с: до 1300 Мбіт/с на 5 ГГц та до 450 Мбіт/с на 2,4 ГГц.
- Порт USB для створення загального доступу до принтерів, файлів і мультимедіа по локальній мережі або віддалено через FTP-сервер.
- Гостьова мережа забезпечить доступ до бездротової мережі для користувачів-гостей.
- Просте налаштування та керування за допомогою додатку Tether.
Дизайн
Щодо дизайну, то роутер має доволі стильний класичний вигляд і добре пасуватиме до будь-якого дизайну квартири чи будинку. Оскільки весь роутер зроблений з чорного пластику. Верхня кришка якого - глянцева, а нижня - матова. Тут на кришці роутера знайшов собі місце логотип компанії TP-Link.
До слова, чорний глянцевий пластик виглядає дуже стильно та круто. Але він має один недолік - дуже швидко брудниться та дряпається.
На передній грані роутера розташовано 10 індикаторів, які світяться яскраво зеленим кольором. Одразу біля них - маркування самої моделі.
Щодо інтерфейсів та елементів управління, то всі вони розташовані позаду. Отож, на його тильній частині розташовані: поєднана кнопка WPS / Wi-Fi On / Off, кнопка Reset і Power On / Off, один WAN і чотири LAN-порту, рознім Power і USB-порт та три антени.
Функціонал
Як ви вже зрозуміли з його особливостей, TP-Link Archer A7 підтримує два діапазони Wi-Fi (2.4 ГГц + 5 ГГц) і новий стандарт 802.11ac. При цьому, швидкість в діапазоні 2.4 ГГц становить до 300 Мбіт / с, а в діапазоні 5 ГГц до 1300 Мбіт / с.
До слова, три незнімні антени відповідають за стабільне покриття Wi-Fi мережі.
Всі порти на TP-Link Archer A7 гігабітні. А це означає, що порт WAN і всі порти LAN підтримують підключення зі швидкістю 10/100/1000 Мбіт / с.
Маршрутизатор обладнаний USB-портом стандарту 2.0, що використовується для підключення USB-накопичувачів (флешки, зовнішні жорсткі диски), принтерів і USB модемів (3G / 4G / LTE).
Налаштування
Щодо його налагодження та управління, то він досить простий та сучасний. Має багатомовний веб-інтерфейс, в якому дуже просто розібратися і налаштувати всі необхідні функції.
Звичайно, роутером можна керувати і з телефону або планшету, через фірмовий додаток Tether.
До слова, тут найновіший веб-інтерфейс як на флагманських моделях.
Комплектація
Комплектація доволі стандартна: роутер, блок живлення, мережевий кабель і пакет документів.
Враження
Щодо моїх власних вражень, то TP-Link Archer A7 – це досить стильний і продуктивний, дводіапазонний маршрутизатор з гігабітними портами і USB-портом для підключення USB 3G / G4 модемів, принтерів і накопичувачів, із функцією автономного завантаження файлів, хмарними функціями, сучасним веб-інтерфейсом. І все це за оптимальну ціну для вашого гаманця.
Висновок
Підбиваючи підсумок, TP-Link Archer A7 - це одна з небагатьох моделей з оптимальним співвідношенням ціна, функціонал і продуктивність. Це золота серединка між топовими і дуже дорогими маршрутизаторами і дешевими моделями, які побудовані на слабкому залізі зі скромним функціоналом.
Отож, якщо ви не знаєте, який маршрутизатор вам потрібен, у вас немає мети максимально заощадити, або ви не знаєте навіщо вам флагманський маршрутизатор - беріть пристрої з цієї "золотої середини" і не прогадаєте.
Технічні характеристики
Тип: Wi-Fi маршрутизатор/роутер
Кількість LAN портів (RJ-45): 4 шт.
Інтерфейс:
- USB /2.0
- WAN /10/100/1000 Мбит/с
- LAN /10/100/1000 Мбит/с
Тип антени: зовнішня/фіксована
Кількість антен: 3 шт
Захист інформації:
- фільтрація MAC-адрес
- 64-bit / 128-bit WEP
- Захист від DoS-атак
- фільтрація за IP адресам
- WPA/WPA2
- WPA-PSK/WPA2-PSK
- фільтрація за доменним ім'ям
- прив'язка за IP- та MAC-адресою
Діапазон частот:
- 2400 - 2483,5 МГц
- 5150 - 5350 МГц
Віддалене управління:
- Контроль доступу
- Локальне управління
- Віддалене управління
Особливості:
- Підтримка функції Port Triggering
- Сумісність з технологією UPnP
- Батьківський контроль
- Гостьова мережу
- Кнопка ON/OFF
- Dynamic DNS
- Підтримка Samba
- Кнопка WPS/Reset
- Увімкнення/вимкнення бездротового передавання
- Контроль локального управління
- Список вузлів
- Доступ за розкладом
- Управління правилами
- Comexe
- NO-IP
- Підтримка FTP-сервера
- Підтримка медіа-сервера
- Підтримка принт-сервера
- Віртуальний сервер
- DMZ
Габарити: 243 x 160,6 x 32,5 мм