У Києві нагородили переможців «студентського оскару» Studway Awards 2019

У Києві нагородили переможців «студентського оскару» Studway Awards 2019

26 листопада «Студвей» відсвяткував свою шосту річницю і нагородив молодих людей, які створюють інноваційні проєкти. За роки існування видання відзнаку Studway Awards отримали 60 студентських ініціатив. Цьогорічна церемонія й святкова вечірка відбулася у FEDORIV Hub. Команда проєкту надихається молодими людьми, які створюють нові можливості для інших і постійно покращують себе.

Тема Studway Awards 2019 — розумне споживання

Воно починається з маленьких кроків кожного з нас. З сортування сміття, волонтерства, збереження води та навіть з екоторбинки, з якою ми ходимо за продуктами. Гості Studway Awards також змогли підтримати тему збереження ресурсів – кожен охочий приніс із собою старі зошити та блокноти, які організатори віддали на переробку.

Цього року серед переможців:

  • «Home Mappy», номінація «Технології». Команда розробила застосунок для допомоги людям зі слабким зором. Людина, що погано бачить, натискає кнопку та каже, що потрібно знайти. Потім обводить кімнату камерою, а застосунок визначає, де знаходиться предмет і як до нього дістатись.
  • Home Mappy – це крок вперед у сфері технологій. А наші партнери Lenovo вірять, що завдяки новітнім технологіям сучасна молодь драйвить прогрес, зазначає Марина Дорошенко, фахівчиня із маркетингу компанії Lenovo в Україні. Тому Lenovo розробила ThinkBook – ноутбук, який допоможе молодим винахідникам досягати нових перемог.
  • Ольга Харасахал, номінація «Медицина». Молода науковиця з Маріуполя досліджує проблеми раку. Ольга розробила новий метод діагностики раку шкіри, який дозволяє на ранніх стадіях захворювання виявити процес метастазування, контролювати якість терапії та підбирати якісне лікування. Коштує у 100 разів дешевше, ніж аналог, розроблений у США, при цьому маючи таку ж діагностична ефективність.
  • Андрій Горбонос, номінація «Науковий проєкт». Школяр із Дніпра розробив спеціальну речовину для покращення властивостей суперконденсаторів, збільшивши ємність та швидкість заряджання. Технологію можна використовувати у системах живлення електромобілів, апаратах життєзабезпечення, електростанціях тощо.
  • Babulochka, номінація «Соціальний проєкт». Це онлайн-пекарня, яку створили студенти з Києва. Частину коштів із продажу команда передає на допомогу людям похилого віку, також вони частково залучають бабусь безпосередньо до процесу виготовлення продукції.
  • «ШО ЦЕ!?», номінація «Освіта». Проєкт заснували студенти КНУ імені Тараса Шевченка. Освітня платформа організовує безкоштовні лекції із зірками шоу-бізнесу, відомими бізнесменами та інфлюенсерами.
  • Борис Карпутін, Карина Білогубкіна, Наталя Регеда, номінація «Інженерія». Спільно зі своїм наставником Русланом Кривобоком харківські студенти створили люмінесцентну тротуарну плитку, яка світиться в темряві завдяки накопиченій удень сонячній енергії. Використовуючи таку плитку можна вирішити проблему погано освітлених і неосвітлених вулиць, паркових зон.
  • Дмитро Соломянюк, номінація «Екологія». Студент КПІ ім. Ігоря Сікорського презентував унікальний метод боротьби зі сміттєзвалищами та пластиковими відходами. Хлопець пропонує боротися з пластиком за допомогою сил природи, а саме – бактерій, які можуть розкладати сміття.
  • Проєкт Sensorama Academy, номінація «Культура». Освітня платформа з фокусом на інноваційні технології, створена з метою підготовки спеціалістів з віртуальної (VR) та доповненої (AR) реальності. Навчання проходило у форматі проєктів, лекцій, воркшопів та курсів. Курс «Створення цифрових імерсивних інструментів для музеїв» було спроєктовано для культурологів, ІТ-розробників, дизайнерів і 3D-спеціалістів. За 2,5 місяці студенти академії створили чотири проєкти для національних музеїв, серед яких: «NAMU AR», «П'ять вимірів війни», «Радіація: Історія Чорнобиля» та «VR Media Art». У кожної з команд була спільна мета: зробити колекції та експонати музеїв більш зрозумілими, щоб відвідувачі та дослідники легше, глибше та свідоміше занурювалися в культурний та історичний контекст.
  • Катерина Уварова та проєкт «3,14 ban», номінація «Підприємництво». 3,14 ban – екопроєкт, зосереджений на переробці використаних банерів у рюкзаки, шопери, чохли для ноутбуків та інші аксесуари. Команда вірить, що із непотрібного можна робити унікальні та довговічні речі.

Також під час церемонії нагородження відзначили роботу Назарія Дороша «Ukraine is my home» – відеоролик, який зробив вагомий внесок у популяризацію визначних місць України, які потребують уваги.

comments powered by Disqus
 
Top