Tp-Link Archer C2300: сигналу вистачить на все і всіх!

Tp-Link Archer C2300: сигналу вистачить на все і всіх!

Кількість гаджетів, що використовуються нами, зростає з кожним днем. Навіть вдома більшість приладів потребує доступу до мережі інтернет. Зокрема смартфон, ноутбук, смарт телевізор, смарт холодильних та інші пристрої, особливо в «розумному» будинку, без доступу до мережі повноцінно функціонувати не будуть. А якщо господарі полюбляють грати в онлайн ігри чи насолоджуватись фільмами у найвищій якості, або ж часто викачують та передають великі об’єми інформації, то звичайного бюджетного роутера зовсім не вистачить.

Отож, оглянемо роутер Tp-Link Archer C2300, що дає змогу «не за всі гроші світу» вирішити проблему великого навантаження інтернет трафіку для значної кількості пристроїв.

Особливості:

 • Швидкий Wi-Fi – швидкість у двох діапазонах до 2,25 Гбіт/с: до 1623 Мбіт/с на 5 ГГц та до 600 Мбіт/с на 2,4 ГГц
 • Висока продуктивність – 1,8 ГГц 2-ядерний процесор зі співпроцесором
 • Більше пристроїв - MU-MIMO збільшує продуктивність маршрутизатора у 3 рази і дає змогу передавати дані одночасно 3 пристроям
 • Підтримка Beamforming - забезпечує високопродуктивне підключення до Wi-Fi
 • Ширша зона покриття - функція Range Boost + потужний передавач + високопродуктивна антена забезпечать більше покриття Wi-Fi
 • Плавна робота - функція Smart Connect автоматично призначає кожному пристрою найкращий із доступних діапазонів Wi-Fi
 • Якісне VPN-з'єднання - підтримка серверів OpenVPN і PPTP VPN, а також VPN Acceleration збільшують швидкість VPN-з'єднання до максимального рівня
 • Підтримка HomeCare - системи безпеки домашньої Wi-Fi мережі, яка також містить антивірус від TrendMicro, поліпшену функцію батьківського контролю та пріоритизацію трафіку

Комплектація та дизайн:

У комплекті є: роутер, блок живлення, три знімних антени, короткий Ethernet-кабель та інструкція з гарантією. Цього більше, ніж достатньо, для старту і повноцінної роботи пристрою.

Щодо дизайну Tp-Link Archer C2300, то модель має доволі «нестандартний» зовнішній вигляд. Майже увесь її корпус виконаний з якісного матового пластику. Верхня кришка роутера поділена на дві частини, де одна – матова з незвичайною текстурою і оснащена отворами для вентиляції, а інша – глянцева. Між іншим, глянцева поверхня – не надто практичне рішення, адже має схильність бруднитися і дряпатися більше за інши типи поверхонь. Також, на корпусі є вставки зі сріблястого пластика, які відмінно доповнюють логотип компанії TP-Link, що має такий же колір. Індикатори знаходяться зверху і виділені спеціальної смужкою. До речі, їх можна побачити тільки тоді, коли роутер увімкнений. Нижня частина сріблястої смужки - це кнопка для підсвічування ввімкненим.

З лівого боку розташовані три кнопки: Wi-Fi On/Off (для увімкнення/вимкнення бездротової мережі), Reset і WPS. І два USB-розніми, один з яких стандарту 3.0 (синій всередині).

На задній частині роутера: 4 LAN-розніми і 1 WAN, а також рознім для підключення живлення і кнопка On / Off. Окрім цьго, тут розташовані 3 знімні антени.

На нижній поверхні є багато отворів для вентиляції повітря і охолодження потужного заліза, наліпка із заводською інформацією, невеличкі гумові ніжки і отвори для кріплення роутера на стіну.

Функціонал:

З назви можна зрозуміти, що TP-Link Archer C2300 аж ніяк не найпростіший роутер. Це швидкий, високотехнологічний пристрій, призначений для вибагливих користувачів, яким необхідна сучасна та безпечна мережа. Завдяки технології NitroQAM, модель Archer C2300 забезпечує високу швидкість Wi-Fi - до 1625 Мбіт/с на частоті 5 ГГц і до 600 Мбіт/с на частоті 2,4 ГГц. Роутер дасть змогу без завад насолоджуватися мережевими іграми PUBG і Fortnite, потоковим 4К-відео та обміном великих файлів. 2-ядерний процесор Broadcom с тактовою частотою 1,8 ГГц забезпечує високу швидкість передачі даних, стабільне підключення великої кількості пристроїв та одночасно працюючих додатків. Технологія MU-MIMO дозволяє одночасно під’єднувати до мережі велику кількості пристроїв, збільшує пропускну здатність та допомагає забути про розриви з’єднання. Також роутер працює за технологію Range Boost. Вона покращить під’єднання до пристроїв, які розташовані далеко від роутера або гірше приймають сигнал.

Archer C2300 підтримує надійне та безпечне OpenVPN та PPTP VPN-підключення, а також використовує функцію VPN Acceleration для збільшеня швидкості з’єднання. Всі дані, які ви передаєте, будуть надійно захищені за допомогою функцій VPN та TP-Link HomeCare – штатного захисного пакета, до складу входять антивірус та функції батьківського контролю.

Також, роутер має зручну функцію Smart Connect, яка об'єднує дві точки доступу (2,4 ГГц і 5 ГГц) в одну віртуальну. Таким чином, користувачеві видно лише один код мережі (SSID), а роутер сам під’єднує клієнтські пристрої до тієї чи іншої мережі і перемикається між ними в залежності від можливостей клієнтів і їх віддалення від пристрою.

Налаштування:

Для налаштування можна використовувати фірмовий застосунок в смартфоні або стандартну адміністративну панель з доступом через веб-браузер.

Веб-браузер

Налаштування здійснюється у три прості кроки:

 1. Під’єднуємо комп’ютер до маршрутизатора (можна як через дротове, так і через бездротове з’єднання).
 2. Вводимо в адресний рядок веб-браузера http://tplinkwifi.net або http://192.168.0.1. Створюємо персональний пароль або використовуємо значення «admin» у якості імені та паролю.
 3. Переходимо на сторінку Quick Setup (швидке налаштування) та дотримуємось покрокових інструкцій для завершення процесу початкової конфігурації.

Все готово!

Застосунок Tether

Застосунок TP-Link Tether надає простий і інтуїтивно зрозумілий спосіб доступу та управління маршрутизатором. З його допомогою можна блокувати небажані пристрої, налаштовувати батьківський контроль, змінювати налаштування бездротової мережі та багато іншого.

Технічні характеристики:

Частота роботи Wi-Fi: 2.4 ГГц / 5 ГГц

Швидкість LAN рознімів: 1 Гбіт/с

Швидкість Wi-Fi: > 300 Мбіт/с

WAN-рознім: Ethernet

Габарити і вага: 216 x 164 x 37 мм, 0.61 кг

Розніми:

 • 4 порти LAN 10/100/1000 Мбіт/сек
 • 1 порт WAN 10/100/1000 Мбіт/сек
 • 1 порт USB 3.0
 • 1 порт USB 2.0

Бездротові можливості: 802.11b, g, n, a, ac

Підтримка протоколів: DHCP, PPPoE, L2TP, PPTP.

Протоколи: підтримка IPv4 і IPv6

Контроль доступу:

Батьківський контроль, контроль локального керування, список вузлів, доступ за розкладом, керування правилами

Інші функції:

 • Функції бездротового режиму: увімкнення/вимкнення бездротового мовлення, WMM, статистика бездротового під'єднання
 • Гостьова мережа: 2.4 ГГц гостьова мережа + 5 ГГц гостьова мережа
 • QoS (пріоритезація даних): WMM, контроль пропускної здатності

Тип під'єднання WAN: Динамічна IP/Статична IP/PPPoE/PPTP (Dual Access)/L2TP (Dual Access)/BigPond

DHCP: сервер, клієнт, список клієнтів DHCP, резервування адрес

Перенаправлення портів: віртуальний сервер, Port Triggering, UPnP, DMZ

Спільний доступ через USB: підтримка Samba (пристрій зберігання даних)/FTP-сервера/медіа-сервера/принт-сервера

Висновок:

TP-Link Archer C2300 – стильний, потужний, швидкий і дуже продуктивний маршрутизатор, що на додачу є ще і економічно вигіднішим за моделі-флагмани. Його буде вдосталь для найскладніших завдань (онлайн ігри, завантаження файлів, передача файлів в локальній мережі, перегляд відео в 4k і т. д.), навіть якщо ці завдання будуть виконуватися на декількох пристроях одночасно.

 

comments powered by Disqus
 
Top