Huawei запускає HarmonyOS — нову розподілену операційну систему

Huawei запускає HarmonyOS — нову розподілену операційну систему

На конференції розробників компанія Huawei запустила HarmonyOS — нову мікроядерну розподілену операційну систему. Вона розроблена, щоб забезпечити найкращий досвід взаємодії користувачів на всіх пристроях та для усіх сценаріїв.

Зазвичай нові операційні системи випускаються разом з новими типами пристроїв. 10 років тому Huawei розпочав створювати інтелектуальні рішення, що інтегрувалися в усі аспекти нашого життя. Компанія прагнула надати клієнтам досвід, що виходив би за межі фізичного простору та поєднував би різне обладнання і платформи.

HarmonyOS — це зручна операційна система з потужним функціоналом. Вперше її застосують для старт-годинників, інтелектуальних екранів, систем автомобіля та розумних динаміків. З її запуском Huawei прагне створити безпечну, інтегровану та комплексну екосистему для усіх пристроїв та забезпечити єдиний інтелектуальний досвід під час взаємодії з кожним пристроєм.

HarmonyOS — чотири відмінні технічні характеристики

Інтелектуальний досвід для усіх сценаріїв використання встановлює високі вимоги до підключення. HarmonyOS має чотири відмінні технічні характеристики, щоб надати клієнтам найкращий досвід користування.

1. Неперервність: перша операційна система з розподіленою архітектурою, що забезпечує безперервну роботу на всіх пристроях

HarmonyOS застосовує розподілену архітектуру та розподілену технологію віртуальних каналів. Дана технологія забезпечує спільну платформу комунікації, розподілене управління даними, розподілене планування завдань та віртуальні периферійні пристрої. Завдяки HarmonyOS розробники можуть забути про базову технологію для розподілених додатків, що дозволяє їм сфокусуватися на індивідуальній логіці сервісів. Так, розробка додатків стане простішою. Додаток, створений на HarmonyOS, зможе працювати на різних пристроях та забезпечувати безперервну роботу для усіх сценаріїв.

2. Функціональність без перебоїв: детермінований механізм без затримок і високопродуктивна міжпроцесна взаємодія

HarmonyOS вирішуватиме проблеми неефективності завдяки детермінованому механізму без затримок та високій продуктивності міжпроцесної взаємодії (IPC). Детермінований механізм встановлює пріоритети для завдань та обмеження часу для планування. Ресурси направлятимуться на виконання більш пріоритетних завдань, що зменшить затримку додатків на 25,7%. Мікроядро може підвищити продуктивність міжпроцесних взаємодій ефективніше за наявні системи.

3. Безпека: мікроядерна архітектура, що змінює уявлення про надійність

HarmonyOS використовує абсолютно нову конструкцію мікроядра, що підвищує безпеку та знижує затримки. Ця конструкція спрощує функції ядра та дозволяє впровадити якомога більше сервісів у режимі користувача поза ядром, а також надає взаємну безпеку. Саме мікроядро забезпечує лише загальні сервіси, такі як планування та міжпроцесну взаємодію.

Мікроядерна конструкція Harmony OS використовує формальні методи перевірки, щоб видозмінити надійність у безпечному середовищі виконання (TEE). Формальні методи перевірки — це математичний підхід для перевірки коректності системи. Традиційні методи перевірки, такі як функціональна перевірка та моделювання атаки, підтримують обмежені сценарії. Формальні методи застосовують моделі даних для перевірки усіх запущених циклів програмного забезпечення.

HarmonyOS — це перша ОС, що використовує формальну перевірку в середовищі TEE. Це значно підвищує безпеку.

4. Уніфікація: інтерфейс IDE для різних пристроїв дозволяє розробляти додатки та запускати їх на іншому обладнання

HarmonyOS підтримує інтерфейс IDE для різних пристроїв, багатомовну єдину компіляцію та розподілену архітектуру. ОС автоматично застосовує різні типи управління та взаємодії структурою екрана, функції перетаскування та візуальне програмування з попереднім переглядом. Завдяки цьому розробники можуть ефективно створювати додатки, що працюють на різних пристроях. Це дозволяє створити єдину екосистему для усіх пристроїв користувачів.

Huawei Ark Compiler — це перший статичний компілятор, що не поступається віртуальній машині Android. Розробники можуть легко поєднувати велику кількість мов у машинному коді в єдиному середовищі. Підтримка єдиної компіляції на різних мовах дозволить розробникам значно підвищити продуктивність.

План розробника та розвиток екосистеми

На сьогоднішній конференції Huawei також анонсувала план розвитку HarmonyOS і його ядра. Вперше HarmonyOS 1.0 з’явиться на інтелектуальних дисплеях, запуск яких запланований на кінець цього року. Протягом наступних трьох років розробники будуть оптимізувати та поступово адаптувати HarmonyOS для ширшого кола інтелектуальних пристроїв, у тому числі носимих гаджетів, Huawei Vision та головних пристроїв для вашого автомобіля.

Успіх HarmonyOS залежатиме від динамічної екосистеми додатків та розробок. Для популяризації операційної системи Huawei випустить HarmonyOS як платформу з відкритим вихідним кодом по всьому світу. Huawei також створить відкритий фонд та спільноту для більш продуктивної співпраці з розробниками.

Китай є домом для потужної екосистеми додатків і величезної бази користувачів. Зараз Huawei закладає основи HarmonyOS на китайському ринку, щоб потім вивести її на глобальний ринок. Huawei також зосередиться на наданні користувачам нових унікальних переваг у таких сферах, як зв'язок, формування зображень і штучний інтелект. Huawei тісно співпрацюватиме з партнерами над розвитком екосистеми, щоб задовольнити потреби споживачів.

З HarmonyOS принесе нові переваги для споживачів, постачальників обладнання та розробників. Споживачі отримають інтелектуальні рішення у всіх сферах життя. Постачальникам обладнання нова операційна система допоможе перейти в інтелектуальну епоху, у якій 5G, AI та IoT вийдуть на новий рівень. Також HarmonyOS дозволить розробникам залучати більше користувачів з меншими витратами та забезпечувати роботу для всіх сценаріїв.

comments powered by Disqus
 
Top