Що потрібно знати про конфіденційність ваших даних і «витік даних» з телефонів Nokia 7 Plus

Що потрібно знати про конфіденційність ваших даних і «витік даних» з телефонів Nokia 7 Plus

HMD Global серйозно ставиться до конфіденційності й безпеки своїх клієнтів. У зв'язку з останніми новинами щодо Nokia 7 Plus важливо, щоб ви дізналися, що саме сталося, а також розібралися у тому, як ми збираємо та зберігаємо дані.

HMD Global уважно дослідили ситуацію та підтвердили, що жодна інформація, за допомогою якої можна ідентифікувати особу, не була передана третім особам. Спеціальний клієнт активації пристрою, призначений для китайської версії телефона, помилково потрапив до програмного пакета лише однієї партії телефонів Nokia 7 Plus, які не були призначені для продажу в Китаї. Через цю помилку такі пристрої намагалися відправити дані активації на сервер третьої сторони. Але ці дані ніким не оброблялися, і на основі таких даних не могла бути визначена жодна особа.

Цю помилку вже було виявлено та виправлено ще у лютому 2019 року шляхом зміни клієнта активації пристрою на потрібну країну. Усі зазначені пристрої отримали відповідне виправлення, і майже всі пристрої вже встановили його. Якщо ви бажаєте перевірити, чи одержав ваш смартфон Nokia 7 Plus виправлення безпеки, виконайте, будь ласка, наведені нижче покрокові інструкції.

У медіа з'являлися також гіпотези, що й інші телефони Nokia можуть надсилати подібні дані на сервери третьої сторони. Ми впевнено стверджуємо, що ці гіпотези не відповідають дійсності і зазначена ситуація не стосувалася жодних інших телефонів Nokia. Усі дані пристроїв Nokia, окрім китайських, зберігаються на серверах HMD Global у Сінгапурі, наданих Amazon Web Services. HMD Global серйозно ставиться до безпеки й конфіденційності своїх клієнтів і дотримується всіх відповідних законів про конфіденційність. Дані, зібрані з наших пристроїв, зберігаються у безпеці відповідно до чинного законодавства. Більше інформації про збирання даних із телефонів знаходиться на веб-сайті. Ми закликаємо ознайомитися з цією інформацією, а також із політикою конфіденційності, де теж іде мова про збирання даних. HMD Global серйозно та з повагою ставиться до конфіденційності й безпеки своїх клієнтів.

Для додаткової інформації про те, як збираються та зберігаються дані, а також інструкції, щоб перевірити, чи одержав ваш Nokia 7 Plus виправлення безпеки, дивіться, будь ласка, інфографіку й відповіді на запитання нижче.

Руйнуємо міфи про збирання даних

Чому ми збираємо дані?

Що це за дані?

 • Щоб почати відлік пристроїв
 • Щоб збільшити задоволеність користувачів
 • Щоб якістьпродукту
 • Дані активації (використовуються для початку відліку гарантії після першоговвімкнення телефона)
 • Діагностування телефона

Де зберігаються мої дані, якщо я придбав пристрій, наприклад, в Європі, США або Індії?

Ваші дані зберігаються на серверах HMD Global в Сінгапурі, наданих Amazon Web Services. В Сінгапурі, як ви можете знати, дуже суворі закони щодо конфіденційності, що повністю відповідає вимогам GDPR.

Додаткова інформація

Чому збираються дані з пристроїв?

 • Активація гарантії телефона: коли пристрій вперше використовується, він відправляє дані на сервери. Ці дані допомагають активувати гарантію на телефоні.
 • Підвищення задоволеності користувачів: у разі, якщо ви вирішили взяти участь у Програмі з користувацького досвіду, з телефона Nokia збирається зворотній зв'язок та діагностичні дані щодо вашої задоволеності пристроєм. Ваш зворотній зв'язок допомагає покращувати продукти та послуги.

Як забезпечується конфіденційність в компанії HMD Global?

 • Розробники програмного забезпечення постійно проходять навчання по вдосконаленню навичок та знань місцевих вимог до конфіденційності інформації, таких як GDPR (Загальний регламент із захисту даних) та Вимоги до закону про кібербезпеку Китаю. Це стосується також і розробників програмного забезпечення партнерів. 
 • HMD Global позиціонує конфіденційність як надзвичайно важливу складову та притримується філософії ‘конфіденційність як фундаментальний процес’. Це означає, що всі зміни та оновлення збору даних завжди схвалюються експертом з питань конфіденційності.
 • Крім того, регулярно проводиться аудит процесів управління та збору даних за допомогою незалежних сторін.
 • Також HMD Global має дуже сувору політику, пов'язану із технічною архітектурою, а також управлінням доступу та даними.

Де зберігаються дані мого пристрою, якщо я придбав його, наприклад, в Європі, США або Індії?

 • Ваші дані зберігаються на серверах HMD Global у Сінгапурі, а там, як ви знаєте, дуже суворі закони щодо конфіденційності інформації.

Де зберігаються мої дані, якщо я придбав пристрій в Китаї?

 • • Щоб відповідати усім вимогам закону про кібербезпеку Китаю, HMD Global повинні зберігати дані з Китаю саме в Китаї. Це означає, що лише ті пристрої, що продаються в Китаї, надсилатимуть дані на сервери у Китаї. 

Як я можу перевірити, чи отримав мій Nokia 7 Plus виправлення з безпеки даних?

Якщо ви хочете перевірити, чи отримав ваш пристрій оновлення безпеки, будь ласка, слідуйте наступним крокам:

 • Перейдіть у Налаштування > Система > Про телефон > Прокрутіть вниз до “Номер збірки”
 • Якщо ваш пристрій показує “00WW_3_39B_SP03” чи “00WW_3_22C_SP05” як “Номер збірки” – це означає, що ви вже встановили виправлення на ваш смартфон Nokia 7 Plus.
 • Якщо ваш пристрій не показує жодне значення із перелічених вище, не хвилюйтесь, ви завжди можете відправити запит на останнє виправлення, для цього потрібно зробити наступне:
 • Перейдіть у “Налаштування” > “Система” > “Оновлення” > “Оновлення системи” > “Перевірити свіжі оновлення”.
 • Бажано виконувати дані оновлення через Wi-Fi з’єднання, але якщо це неможливо, можна вибрати "Відновити", щоб використовувати стільникову передачу даних. Будь ласка, зверніть увагу, що за встановлення виправлень із допомогою стільникового зв'язку може стягуватися плата за передачу даних. У разі питань щодо тарифів, ви можете звернутися до свого мобільного оператора.
comments powered by Disqus
 
Top