Huawei подає до суду на уряд США за неконституційні обмеження продажів, що накладаються Конгресом на компанію

Huawei оголосила про те, що подала позовну заяву до федерального суду США, в якій заперечується конституційність статті № 889 закону «Про бюджетні асигнування на національну оборону» від 2019 року (NDAA). Компанія хоче домогтися декларативного рішення щодо неконституційних обмежень, накладених на Huawei, а також судової заборони на дані обмеження.
Позов було подано до окружного суду США в місті Плейно, штат Техас. Згідно з позовною заявою, стаття № 889 закону «Про бюджетні асигнування на національну оборону» від 2019 року забороняє всім державним органам США не тільки купувати обладнання та послуги компанії Huawei, а й і укладати контракти, надавати субсидії або кредити третім сторонам, які купують обладнання або послуги Huawei, без можливості розгляду будь-якого виконавчого або судового процесу. Це є порушенням положення закону «Про позбавлення громадянських і майнових прав за державну зраду» і положення «Про належну правову процедуру». Це також порушує принцип розподілу влади, встановлений Конституцією США, оскільки Конгрес одночасно встановлює закон, у той же час намагаючись виносити рішення і чинити правосуддя.
На думку Huawei, обмеження NDAA не дозволяють компанії надавати споживачам США більш просунуті 5G-технології, що призведе до затримки комерційного розгортання мережі 5G і, у свою чергу, перешкоджатиме поліпшенню показників продуктивності цієї технології у країні. Крім того, користувачі мережі в сільських і віддалених регіонах США будуть змушені вибирати між урядовим фінансуванням і високоякісними, ефективними й економічними продуктами. Це перешкодить процесу оновлення мережі та сприятиме цифровій нерівності. Обмеження, накладені на Huawei, придушуватимуть конкуренцію, що призведе до ще гірших наслідків. У результаті американські споживачі платитимуть більш високі ціни за продукти низької якості.
За оцінками галузевих джерел, надання Huawei можливості конкурувати на ринку знизить вартість бездротової інфраструктури на 15-40%. Це дозволить Північній Америці заощадити не менше 20 млрд доларів США за наступні чотири роки.