П'ять дій, щоб зробити ваше перебування в Інтернеті більш безпечним

П'ять дій, щоб зробити ваше перебування в Інтернеті більш безпечним

Google ділиться найкращими практиками та інструментами безпеки, щоб зробити Інтернет безпечнішим для всіх.

Є кілька простих дій, які ви можете виконати, щоб зробити вашу інформацію ще більш безпечною. Останні дані опитування у США, проведеного нами за участю Harris Poll, підтверджують, що багато людей можуть не знати ці основи безпеки.

Слідкуйте, щоб ваше програмне забезпечення було оновлено

Щоб захистити себе в Інтернеті, переконайтеся, що на всіх пристроях завжди використовується найновіша версія програмного забезпечення. Результати опитування Harris Poll показують, що в той час як 79% респондентів заявили, що розуміють важливість оновлення програмного забезпечення, одна третина людей сказала, що вони оновлюють свої програми не регулярно або не впевнені, чи оновлюють їх або ні. Деяке програмне забезпечення, наприклад Chrome, оновлюватиметься автоматично. В інших службах, які надсилають сповіщення, коли настає час для оновлення, не натискайте "нагадати мені пізніше" - краще приділіть трішки часу, щоб відразу встановити ці оновлення.

Використовуйте унікальні паролі для ваших облікових записів

Двоє з трьох (65%) респондентів заявили, що повторно використовують той самий пароль для декількох акаунтів. Але використання одного і того ж пароля для входу до декількох облікових записів збільшує ризик безпеки. Це схоже на те, як використовувати один ключ для вашого будинку, машини та офісу - якщо хтось отримає доступ до одного, всі вони можуть бути зламані. Створіть унікальний пароль для кожного облікового запису, щоб усунути цей ризик, і переконайтеся, що кожен пароль важко вгадати, і він містить щонайменше вісім символів. Але запам'ятати багато різних паролів важко - 60% людей повідомляють про те, що мають забагато паролів, щоб їх всі пригадати. Розгляньте можливість використання менеджера паролів (наприклад, вбудованого в браузер Chrome), який допоможе вам створити, захистити та відстежувати всі паролі для облікових записів в Інтернеті.

Налаштуйте номер телефону або адресу електронної пошти для відновлення доступу до акаунта та слідкуйте за їхньою актуальністю

Більшість людей повідомили, що мають додаткову адресу електронної пошти (87%) або мобільний пристрій (73%), які прив'язані до їхніх облікових записів для відновлення. Додавання до облікового запису інформації щодо відновлення може допомогти вам швидше повернутись до свого облікового запису, якщо ви втратите доступ або не можете ввійти. Для багатьох веб-служб, зокрема облікового запису Google, наявність опції відновлення доступу може допомогти вам повідомити про наявність підозрілої діяльності у вашому акаунті або, якщо вам потрібно заблокувати когось від використання вашого акаунту без дозволу. Щоб налаштувати в вашому обліковому записі Google інформацію для відновлення, перейдіть на веб-сайт security.google.com і оберіть "Способи підтвердження вашої особи".

Зробіть ще один крок, встановивши двоетапну перевірку

Налаштування двоетапної перевірки значно зменшує ймовірність того, що хтось отримає неавторизований доступ до вашого облікового запису. На жаль, кожен третій респондент (31%) сказав, що не використовує двоетапну перевірку, або не знає, використовує її чи ні. Двоетапна перевірка вимагає від вас зробити ще один крок для входу до свого облікового запису окрім імені користувача та пароля. Приклади другого кроку перевірки включають шестизначний код, створений програмою, підказку, отриману на надійному пристрої, або використання фізичного ключа безпеки.

Зробіть перевірку безпеки Google

Перевірка безпеки пропонує вам персоніфіковані та дієві рекомендації, які допоможуть вам підвищити безпеку вашого облікового запису Google. Проходження перевірки безпеки не лише допомагає підвищенню вашій безпеки під час використання Google. Перевірка також містить корисні поради, які допоможуть посилити ваш захист в мережі, наприклад, нагадає вам про додавання функції блокування екрана вашого мобільного телефону та покаже, на яких сайтах та програмах ви можливо зареєструвалися, використовуючи ваш обліковий запис Google. Також Google представляє два оновлення, які допоможуть зберегти ваші дані в безпеці не тільки на сайтах і програмах Google: перевірка пароля, розширення Chrome, яке допомагає захистити облікові записи від порушень даних з боку третьої сторони, і нову функцію, яка називається Перехресний захист акаунтів.

  • Перевірка пароля Chrome Password Checkup. Якщо Google  виявить, що ім’я користувача та пароль на веб-сайті, який ви використовуєте, є скомпрометованими, розширення надішле автоматичне попередження та запропонує змінити пароль.
  • Перехресний захист акаунтів. Якщо ви ввійшли до інших програм і сайтів із акаунтом Google, вони все одно можуть бути вразливими. Перехресний захист акаунтів допомагає вирішити цю проблему. Коли програми та сайти його виконують, ми можемо надсилати їм інформацію про події, пов'язані з безпекою, наприклад, захоплення облікового запису, щоб вони також могли захистити вас.
comments powered by Disqus
 
Top