Розумний WATT - проста економія на енергоспоживанні

Розумний WATT - проста економія на енергоспоживанні

Розумний WATT представлений у вигляді готових наборів, які відрізняються між собою комплектацією. В набори входить двозонний електролічильник, який дозволяє користуватися спеціальним тарифом, який у 2 рази дешевший, ніж вдень. Також доступна можливість самому зібрати свій набір з необхідними пристроями під конкретні потреби.

У нашому випадку ми використовували набір Розумний WATT "Оптимальний Смарт". Основа набору – електролічильник з параметризацією, паспортом та після вхідного контролю. Можна вибрати між однофазним (NIK2100) і трифазним (NIK2300) рішенням.

Ми обрали однофазний, який підходить для більшості квартир. У час з 23.00 до 7.00 по спеціальному тарифу електроенергія дешевше, тому можна перенести використання побутових приладів з високим енергоспоживанням саме на пільговий час. Цей процес можна оптимізувати за допомогою розумних розеток, які також входять у набір. Монтаж та постановка лічильника на облік відбувається під ключ - фахівці ДТЕК електромережі роблять усе самі. Ця послуга надається при купівлі набору, але вона доступна поки що тільки у трьох регіонах - місті Київ, у Дніпропетровській та Донецькій областях. В інших областях монтаж і постановка розраховуються як додаткова послуга. Наступний пристрій з набору - розумна, програмована розетка. Є варіанти з механічним або цифровим таймером, але оптимальний варіант - модель з Wi-Fi. Для управління Wi-Fi-розеткою знадобиться смартфон з iOS або Android та бездротова мережа Wi-Fi. За допомогою розетки можна підключити будь-який побутовий пристрій, відслідковувати енергоспоживання та дистанційно його відключати з будь якого точки, де є доступ до мережі.

Для максимального комфорту можна налаштувати графік ввімкнення електропристрою у часи економії та відключення пристрою у звичайний тариф.

Світлодіодні лампи Philips - остання складова набору. Вони у 9 раз економніші звичайних ламп розжарювання, та у 10 разів довговічніші. В нашому наборі були лампи на 5Вт з теплим білим кольором, який ідеально вписується у коридор або для торшерів у спальні. Для інших кімнат під свої потреби можна підібрати лампи з більш потужнішим світловим потоком.

Встановивши двозонний лічильник та використовуючи розумну розетку з Wi-Fi-керуванням і світлодіодні лампи Philips, виникає головні питання - яка економія на енергоспоживанні?

На сайті ДТЕК ЕСКО представлений калькулятор, за допомогою якого можна заздалегідь прорахувати економію та окупність при використанні набору Розумний WATT та різних побутових приладів.

Тестування набору проходило протягом двох місяців. За цей період було використано кілька порад з інструкції у наборі, встановлено LED-лампи та Wi-Fi розетку для бойлеру. Здивуванням було те, що у наступній квитанції за електроенергію отримали на 35% менше цифру, не міняючи кардинально звички у енергоспоживанні. 

comments powered by Disqus
 
Top