Огляд Wi-Fi системи ASUS AiMesh: потужне «безшовне» з’єднання для великого будинку

Огляд Wi-Fi системи ASUS AiMesh: потужне «безшовне» з’єднання для великого будинку

Чи знайома вам ситуація, коли цікаву розмову у скайпі перериває втрачений зв’язок, адже ви опинилися у «мертвій зоні» роботи Wi-Fi? Зазвичай, маршрутизатори встановлюють біля вхідних дверей або комп’ютера, тож у більшості випадків потужності сигналу не вистачає на весь будинок і певні ділянки залишаються без покриття. Деякі виробники вже пропонують свої варіанти вирішення проблеми, випускаючи Wi-Fi системи із декількома вузлами. Наприклад, система ASUS AiMesh дозволяє об’єднати 2 та більше маршрутизаторів ASUS в єдину мережу Wi-Fi з одним іменем для усього будинку. Детальніше про AiMesh, а також сумісні з нею моделі маршрутизаторів – у нашому огляді.

Показати все

Що таке технологія  AiMesh?

Раніше можна було робити повторне підключення свого ґаджета до нової мережі, щойно ви виходили за межі дії одного із маршрутизаторів. Це, як мінімум, не дуже зручно. Особливо, якщо вам постійно необхідно бути на зв’язку і зайвого часу на пошук нової мережі і перепідключення зовсім бракує. Система ASUS AiMesh дозволяє об’єднати декілька маршрутизаторів ASUS  в єдину мережу Wi-Fi для усього будинку чи офісу. У рамках мережі AiMesh користувач отримує централізований контроль над усією системою та «безшовний» роумінг – перехід від одного вузла до другого відбувається автоматично. Завдяки чому зникає проблема «мертвих зон» та покриття відбувається по усій території. 

І що робити зі старими маршрутизатором – на смітник? 

Окрім беззаперечної зручності даної системи, такий «апґрейд» домашньої бездротової мережі буде дуже доречним та вигідним для власників маршрутизаторів ASUS. Оскільки, при покупці нового маршрутизатора, старий викидати не доведеться – його так само можна буде використовувати, як додатковий вузлик системи AiMesh. У лінійці роутерів ASUS чимало моделей, що сумісні з технологією AiMesh. Отже, якщо ви вже власник однієї із нижче наведених моделей – вважайте, ваша система доповниться ще одним вузлом підключення. 
 
Усі сумісні з AiMesh моделі доступні у каталозі ERC:

А як досягнути  максимальної швидкості?

Якщо ви бажаєте, щоб ваш інтернет «літав» на максимальній швидкості, завантаження улюблених фільмів займало лічені хвилині, і при цьому ви без перешкод могли насолоджуватися відео у форматі 4K та Ultra-HD – рекомендуємо встановити трьохдіапазонну систему з трьома вузлами – зі швидкістю 222 Мбіт/с. У свою чергу, система з двома вузлами підключення також забезпечує гідну швидкість у 170 Мбіт/с. 
 
У нашому огляді ми використали 3 моделі з лінійки потужних маршрутизаторів ASUS з технологією AiMesh: RT-AC88U, RT-AC86U, ROG Rapture GT-AC5300.

RT-AC88U

 
Це дводіапазонний ігровий маршрутизатор стандарту Wi-Fi 802.11.ac (AC3100) та Gigabit Ethernet з технологією MU-MIMO та з підтримкою мереж AiMesh, інформаційним захистом AirProtection на базі технологій Trend Micro, адаптивним керуванням трафіком Adaptive QoS та функцією батьківського контролю. Роутер оснащений 4-ма знімними антенами.
 
Дизайн маршрутизатора у відповідає дизайну лінійки ROG. Гра світла і тіні на чорних геометричних гранях створює цікаві відтінки чорного. 
 
 

RT-AC86U

 
Дводіапазонний ігровий маршрутизатор стандарту Wi-Fi 802.11ac (AC2900). Здебільшого, функціонал  моделі доповнений системою геймерського прискорення WTFast. 
Корпус моделі та 3 знімні антени, виготовлені із міцного матового пластику чорного кольору. Особливість дизайну – яскраві червоні вставки на верхній панелі, що привертають увагу та надають моделі оригінальності. 
 

GT-AC5300

 
Це потужний геймерський трьохдіапазонний бездротовий маршрутизатор формату AC5300 – справжній «гігант» у світі Wi-Fi систем. 
 
Серед особливостей моделі: чотирьохядерний процесор для швидкої обробки даних, програмний інтерфейс ROG Gaming Center для контролю над параметрами комп’ютерної мережі, пришвидшена обробка ігрових даних, потужні вбудовані засоби інформаційної безпеки. 
ROG Rapture GT-AC5300 вражає не лише своїм широким функціоналом, а й надзвичайно оригінальним дизайном. Така модель обов’язково доповнить будь-який інтер’єр та стане «родзинкою» у будь-якому приміщені. Корпус виготовлений із міцного матового пластику чорного кольору. А яскраві помаранчеві лінії на бокових гранях та знімних антенах (усього їх 8), разом із яскравим червоним логотипом лінійки «ROG Rapture» роблять модель надзвичайно стильною. 

В чому полягає перевага системи AiMesh?

До переваг системи можна віднести:
 • Швидкість передачі даних до 5300 Мбіт/с
 • Можливість використовувати різні роутери ASUS (зі списку сумісних моделей)
 • Можна створити мережу Wi-Fі з одним або декількома іменами
 • Налаштування та керування через комп'ютер або мобільний додаток
 • Повна підтримка усієї функціональності маршрутизаторів

Як налаштувати ASUS AiMesh? 

Налаштування системи відбувається через веб-інтерфейс, який доволі зручний і простий у користуванні. Розібратися у ньому не важко, а власне налаштування роботи AiMesh займає лічені хвилини.
 
Відкрийте веб-інтерфейс із налаштуваннями та виконайте 4 легких кроки для вдалої роботи бездротового з’єднання:
 1. Оновіть прошивку кожного з маршрутизаторів до останньої версії. На всіх додаткових вузлах слід обрати стандартні налаштування. 
 2. Оберіть головний маршрутизатор. Підключіть його до інтернет-каналу та налаштуйте на ньому мережу Wi-Fi.
 3. Виконайте пошук додаткових вузлів підключення. 
 4. Підключіть додаткові маршрутизатори до мережі AiMesh.

Комплектація

У комплекті кожної з трьох моделей, які ми використали у огляді:

 • роутер
 • знімні антени (кількість залежить від моделі)
 • адаптер живлення
 • кабель Ethernet
 • посібник по швидкому налаштуванню

Враження

Технологія ASUS AiMesh дозволяє не тільки розширити вашу домашню або офісну мережу, зробивши її повністю «безшовною», але і продовжити термін життя ваших маршрутизаторів ASUS. Ви отримуєте неймовірно просту у використанні мережу, в якій можна забути по ручному підключенні до вузлів з найкращим сигналом Wi-Fi. Крім того, інформаційний захист AiProtection, пріоритезація мережевого трафіку QoS, батьківський контроль і інші функції працюють у всій системі AiMesh, немов ви використовуєте лише один маршрутизатор. А ще вам не доведеться купувати нові комплекти мережевого обладнання - для всього цього  достатньо придбати один або кілька (в залежності від потреб) підтримуваний маршрутизатор ASUS. Просто, зручно, швидко і недорого - саме цими словами можна охарактеризувати технологію AiMesh!

Специфікації RT-AC88U RT-AC86U GT-AC5300
стандарт IEEE 802.11ac, IPv4, IPv6 IEEE 802.11ac, IPv4, IPv6 IEEE 802.11ac, IPv4, IPv6
швидкість 802.11ac : до 1734 Мбіт/сек

802.11ac : до 1734 Мбіт/сек

1024QAM (2.4Гц) : до 750 Mbps

1024QAM (5Гц) : до 2167 Мбіт/сек

802.11ac : до 1734 Мбіт/сек

1024QAM (2.4Гц) : до 1000 Мбіт/сек

1024QAM (5Гц) : до 2167 Мбіт/сек

антени 4 зовнішні знімні 3 зовнішні знімні 8 зовнішніх знімних
шифрування 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA2-PSK, WPA-PSK, WPA-Enterprise, WPA2-Enterprise, WPS support 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA2-PSK, WPA-PSK, WPA-Enterprise, WPA2-Enterprise, WPS support 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA2-PSK, WPA-PSK, WPA-Enterprise, WPA2-Enterprise, Radius with 802.1x, WPS support
інтерфейс

LANx8, WANx1

USB 2.0 x 1

USB 3.0 x 1

WANx1, LANx4

USB 2.0 x 1

USB 3.0 x 1

WANx1, LANx8

USB 3.0 x 2

блок живлення 19 В / 2.37 A 19 В / 1.75 A 19 В / 3.42 A

розміри

(без рамки)

300 x 188 x 83,3 ~ мм (Д x Ш x В) 220 x 160 x 83.3 ~ мм (Д x Ш x В) 245 x 245 x 65 ~ мм (Д x Ш x В)
comments powered by Disqus
 
Top