Bosch проводить навчання співробітників за допомогою технології доповненої реальності

Bosch проводить навчання співробітників за допомогою технології доповненої реальності

У світі діє понад тридцять навчальних центрів Bosch, які займаються підготовкою технічних фахівців, а також організовують курси підвищення кваліфікації. В рамках навчальних програм центри проводять автомобільні семінари по обслуговуванню і ремонту транспортних засобів. Навчальний центр міста Плохінген в Німеччині розробляє систему курсів та тренінгів, навчаючи понад 3 500 співробітників щорічно. Вперше Bosch для цього використає інноваційну технологію AR (технологію доповненої реальності), що зробить навчальні матеріали доступнішими для сприйняття.

Практичне застосування нової технології навчання

Представники автосервісів, які проводять діагностику електронних автомобільних систем, можуть зареєструватися і ознайомитися з новою технологією навчання безкоштовно. За допомогою технології доповненої реальності учасникам покажуть різницю між гібридними і повністю електричними транспортними засобами, продемонструють функції та характеристики високовольтних компонентів, а також різні способи усунення несправностей. AR-зображення забезпечує детальне розуміння структури і функцій високовольтних двигунів. Експерти, що працюють з цим проектом, допомагають учасникам випробувати на собі новий метод навчання з використанням технології AR.

Опрацювання різних діагностичних ситуацій в доповненій реальності

У четвертому кварталі 2018 року компанія Bosch проведе перший сервісний тренінг з використанням технології AR в навчальних центрах в містах Плохінген (Німеччина) і Баллеруп (Данія). Це буде дводенне стажування для співробітників, що мають справу з безпечними високовольтними механізмами. При успішному проходженні фінального тесту навченим співробітникам буде дозволено знеструмлювати високовольтні системи гібридних, електричних і транспортних засобів, які працюють на паливних елементах, а також працювати з компонентами ГТС. Крім того, в майбутньому планується організувати AR-тренінг на тему калібрування систем допомоги водіям.

Компанія Bosch розробила спеціальну платформу для AR-додатків. Вона дозволяє самостійно публікувати доповнення та корисну інформацію для навчання. Таким чином, збираючи дані з різних джерел, платформа буде накопичувати їх і використовувати для AR доповнень в різних напрямках - це дозволить опрацювати різні поломки. У «Режимі тренера» інструктор контролює, яку інформацію відображати  на екранах учнів. Однак учасники самі вирішують, за якою областю механізму їм спостерігати, і направляють камеру смартфона, наприклад, на моторний відсік. Група разом і окремо кожен учасник можуть стежити за всім, що пояснює інструктор. У «Режимі учасника» учень просто підтверджує з'єднання з девайсом інструктора. Він відобразить поради та підказки, а також дохідливо пояснить наступні кроки.

Технологія AR доповнює видиму реальність необхідною корисною інформацією. Учасник семінару наводить смартфон, камеру планшета, або смарт-окуляри на область двигуна автомобіля, яка має функцію AR, і на реальному зображенні камери з'являється додаткова інформація, пояснення, 3D-об'єкти або відео. В цьому випадку технологія доповненої реальності показує механізми, заховані під панелями, наприклад, як кабельний джгут під панеллю приладів.

comments powered by Disqus
 
Top