Huawei Emotion UI: переваги інтерфейсу користувача на ОС Android

Huawei Emotion UI: переваги інтерфейсу користувача на ОС Android

Як відомо, сьогодні багато виробників смартфонів за замовчуванням встановлюють у пристрої фірмовий інтерфейс користувача на ОС Android. Це дозволяє надати девайсам фірмовий вигляд (дизайн), а також впровадити власні розробки в сфері програмного забезпечення і тим самим поліпшити досвід користувача.

У 2012 році компанія Huawei представила власну розробку — Emotion UI. Перша версія, EMUI 1.0, була встановлена на пристрої Huawei Mate1. У 2016 році з версією 5.0 інтерфейс зазнав найзначніших змін — його дизайн спростився, став зручнішим та більш зрозумілим для користувача.

Хоча й говорять, що на смак і колір товаришів немає, але все ж багато користувачів по праву оцінюють EMUI від Huawei як один з найзручніших і найбільш інтуїтивних інтерфейсів на ОС Android.

У кожній новій версії інтерфейсу Huawei впроваджувала трендові функції (такі як адаптація до великого екрану в EMUI 3.0 або адаптація до широкоформатного в EMUI 8.0), а також завжди приділяла більше уваги зручності користувача в оптимізації роботи пристрою (диспетчер телефону, який дозволяє легко і швидко виявити проблеми у пристрої і так само швидко їх усунути, був впроваджений в EMUI 2.0 у 2013 році, а оптимізація витрат енергії, здатна до 30% поліпшити автономність, — у 2012 році в EMUI 1.6).

Не останнє місце компанія Huawei відводить і дизайну свого інтерфесу. На думку розробників, інтерфейс повинен бути не тільки приємним на вигляд, але і забезпечувати інтуїтивно просте користування.

Через 6 років після появи фірмового інтерфейсу Huawei представляє EMUI 8.0 і EMUI 8.1, доводячи, що не зупиняється на досягнутому і допрацьовує найкращі рішення. Нова Emotion UI відмінно показує себе на пристроях лінійки Huawei Y 2018. Завдяки машинному навчанню смартфони запам'ятовують звички користувача та автоматично відключають ті додатки, які не використовуються, але моментально активізують їх при запуску. Так продовжується «життя» смартфона на одному заряді.

З виходом на ринок пристроїв з дисплеєм Huawei FullView 18:9 — а це серії Huawei P20, Huawei Mate10 і нова бюджетна Huawei Y 2018 — потрібно було адаптувати і інтерфейс. Переосмислена клавіша навігації (навігаційний док), яку можна розмістити в будь-якій зручній для користувача частині дисплея, спрощує роботу з пристроєм однією рукою і дозволяє ефективно використовувати всю площу екрана для відображення контенту, приховуючи стандартні клавіші управління.

Якщо з якоїсь причини додаток не адаптований під співвідношення сторін 18:9, Emotion UI дозволяє масштабувати екран одним дотиком, натиснувши на відповідне повідомлення при першому запуску.

Функція розумного поділу екрана, що тепер доступна і в пристроях Huawei Y 2018, дозволяє одночасно переглядати відео і спілкуватися з друзями в месенджерах або читати документ і робити нотатки.

У новій версії інтерфейсу, доступній і в Huawei Y-серії, також реалізована функція FaceUnlock, яка за частки секунди активізує пристрій. Сканер обличчя працює, тільки якщо очі розплющені, а це означає, що інші люди не зможуть розблокувати пристрій, коли користувач спить. Для захисту конфіденційності користувача введене додаткове розблокування проведенням пальцем по екрану, яке виконується після розпізнавання «за обличчям». Цей варіант робить можливим використання інтелектуального відображення повідомлень. Якщо FaceUnlock ідентифікує людину, яка намагається розблокувати телефон, як не його власника, смартфон автоматично приховає вміст усіх спливаючих повідомлень.

Також доступна функція блокування окремих додатків.

Крім того, можна активувати «простий режим» відображення, в якому буде легко розібратися дітям або людям похилого віку. У цьому режимі все максимально спрощено, шрифти великі, а іконки займають всю площу робочого столу.

Для зручності користувачів у смартфонах серії Huawei Y 2018 допрацьовано програму Huawei Clone, яка призначена для копіювання даних з одного смартфону на інший (списку контактів, SMS, додатків, даних соцмереж, мультимедійних файлів) одним дотиком.

З додатком Party Mode легко організувати вечірку з друзями в будь-який час і в будь-якому місці. З його допомогою смартфони одночасно програють трек, а їхні динаміки стають колонками, створюючи об'ємний звук.

Опція Wi-Fi-міст не тільки підвищує діапазон передачі та рівень сигналів мережі Wi-Fi, але і перетворює смартфон на повноцінний Wi-Fi-роутер, дозволяючи одночасно підключати через нього кілька бездротових пристроїв.

Emotion UI перетворює смартфон на ефективний офіс у кишені. Так, його легко використовувати як проектор, варто тільки підключитися до монітора або телевізора без будь-яких док-станцій, а клавіатурою і мишею слугує екран смартфона. При цьому Huawei турбується про конфіденційність користувача: вхідні дзвінки та повідомлення не будуть відображені на моніторі. Підключивши телефон до великого екрану, також можливо під'єднати Bluetooth-клавіатуру і мишу, що зробить роботу, яка потребує мультизадачності, більш комфортною. Функція «Проектор» зараз доступна в смартфонах флагманських лінійок Mate10 і Р20.

Emotion UI — це інтерфейс, який можна максимально налаштувати «під себе», адже смартфон і його програмне забезпечення — це професійний асистент, який супроводжує користувачів у їхніх повсякденних справах.

comments powered by Disqus
 
Top