Розблокування «за обличчям» уперше в бюджетній серії смартфонів

Розблокування «за обличчям» уперше в бюджетній серії смартфонів

Ще недавно опція розблокування смартфона за допомогою розпізнавання обличчя була доступна тільки в дорогих моделях. Але з появою нової Y-серії Huawei все змінилося — функція FaceUnlock вперше з'явилася і в смартфонах доступної цінової категорії. Посилюючи захист конфіденційності даних, компанія Huawei підтверджує свій намір зробити функції флагманів доступними для кожного споживача.

Функція FaceUnlock від Huawei вперше була представлена в смартфонах P Smart і Mate10 lite. Потім нею обзавелася флагманська лінійка P20, а відразу після неї — і нова серія Y. Так Huawei став першим у світі брендом, який запровадив цю актуальну функцію в бюджетну лінійку. Нещодавно FaceUnlock отримали в якості оновлення і більш ранні флагманські моделі, Mate10 Pro, Р10 і Р10 Plus.

 

Дамо відповідь на головні запитання користувача про функцію FaceUnlock і її налаштування.

Як працює FaceUnlock?

Якщо ви використовуєте смартфон постійно, коли ваші руки зайняті, розпізнавання власника «за обличчям» стає дуже зручним рішенням. Смартфон запам'ятовує і зберігає в захищеній області процесора ваш портрет, щоразу порівнюючи людину, яка намагається розблокувати смартфон, з тим зображенням, яке він «запам'ятав».

Потрібно мати на увазі, що в умовах недостатньої освітленості функція працює трохи повільніше, ніж при денному світлі. Розблокування «за обличчям» у флагманських моделях при цьому відрізняється від тієї ж функції у бюджетних лінійках. У Huawei Y-серії функція реалізована за допомогою фронтальної камери, а у флагманів (наприклад, Huawei P20 Pro) є додаткові модулі, які дозволяють розблокувати пристрій практично в повній темряві.

Як налаштувати функцію?

Спочатку потрібно зайти в меню налаштувань вашого Huawei і вибрати пункт «Безпека та конфіденційність». З відображеного списку йдемо в «Розпізнавання обличчя» і приступаємо до реєстрації. Пристрій попередить про те, що потрібно перевірити чистоту захисного скла об'єктива і прибрати з обличчя всі сторонні предмети. У наступному повідомленні смартфон надасть поради щодо оптимального налаштування функції, після чого можна буде зареєструвати обличчя.

Є два варіанти розблокування, з яких може обирати власник смартфона: моментальне, коли відразу після розпізнавання обличчя користувач бачить робочий стіл або раніше активізований додаток, чи подвійне. Останнє передбачає додатковий свайп по екрану для повного розблокування — тобто після розпізнавання обличчя смартфон розблокується, але екран буде неактивний до проведення по ньому пальцем.

А якщо я боюсь, що зображення обличчя можна підробити та «обдурити» смартфон?

Важливо зазначити, що сканер обличчя працює, тільки якщо ваші очі розплющені, а це означає, що інші люди не зможуть розблокувати пристрій, коли ви спите. FaceUnlock у Huawei Y-серії розпізнає понад 1000 точок обличчя і точно зіставляє їх з попередньо записаними зображеннями, виключаючи можливість використання вашої фотографії або відеозображення для активізації пристрою.

Безпека понад усе

Функція FaceUnlock, реалізована в пристроях бюджетної серії Y, — це ще один спосіб розблокування смартфона на додаток до графічного ключа, ПІН-коду і сканера відбитка пальця.

Huawei надає можливість скористатися функцією інтелектуального відображення повідомлень, яка називається «Інтелектуальне сповіщення на екрані блокування». Якщо FaceUnlock ідентифікує, що людина, яка намагається розблокувати телефон, не є його власником, смартфон автоматично приховає вміст всіх повідомлень, що спливають, отриманих, наприклад, по SMS, Telegram, Viber. Тобто повідомлення відображатимуться, а їхній контент — ні. Таким чином, Huawei потурбувався про максимальний захист конфіденційності кожного користувача. Забезпечення захисту персональних даних — це повага, виявлена до кожного клієнта.

comments powered by Disqus
 
Top