4 напрямки, де штучний інтелект вже допомагає людству

4 напрямки, де штучний інтелект вже допомагає людству

Чимало світових геніїв попереджують про небезпеку величезного розвитку технологій і штучного інтелекту. Також багато хто стурбований тим, що роботи з часом можуть витіснити людей на робочих місцях, а згодом і в інших сферах життєдіяльності… Непоганий сценарій для апокаліптичного жаху? Та все ж багато експертів радять критично оцінювати міць штучного розуму і насамперед не забувати, що його автори – люди.

Показати все

Штучний інтелект неодмінно буде корисним людству, якщо його правильно та ефективно використовувати. Один із авторів видання Venture Beаt називає 4 версії того, як штучний інтелект може допомогти відкласти кінець світу, ба більше – зробити світ кращим, і аж ніяк не пришвидшити його занепад.

Штучний інтелект зробить людей …чеснішими

Люди, розробляючи технології нейронних мереж, фактично впроваджують для ШІ правила гри. Логічно, що ці правила гри відповідають певним стандартам, яких люди і повинні дотримуватись. Іншими словами, ШІ буде тримати людей у їхніх же стандартах і правилах, порушувати які стане складніше, з огляду на те, що втекти від інформації, котру має ШІ – неможливо.

Штучний інтелект допоможе позбутися упереджень і стереотипів

Через людський фактор, необ’єктивне ставлення, упереджені судження і стереотипізацію часто відбуваються несправедливі речі: винесення рішень суду, нерівноправний захист громадян тощо. Багато вчених стверджують, що може існувати надпотужний ШІ, що зможе приймати виважені справедливі рішення в суді, поліції, інших установах і при цьому не зазнавати впливу упереджень.  

Штучний інтелект збереже довкілля

Цей аспект розвитку ШІ вражає різноманітністю заходів… Тут можна згадати і електротранспорт, що зменшує викиди шкідливих речовин, і численні програми, що можуть точно передбачити загрозу для довкілля. Зрештою, інноваційні технології вже допомогли захистити чимало тварин: дрони зі ШІ виявляли браконьєрів, що полювали на слонів і носорогів у Африці.

Штучний інтелект захистить …нас

ШІ може врятувати нас від нас самих; зокрема, запобігти війнам, численним аваріям, ДТП, пришвидшити надання медичної допомоги, знаходити загублених дітей і дорослих. Вчені переконані, що ШІ потенційно може бути супер-інтелектуальним без усяких людських вад.

Тільки уявімо: покращені технології у медицині, що можуть виявляти хвороби задовго до того, коли та перейде у надто небезпечну фазу, безпілотні електромобілі на надсучасних дорогах, де немає заторів і брудних викидів, інтернет речей і численні пристрої, що полегшують чимало завдань… Коли людство за крок до того, що колись можна було бачити лише у фантастичних фільмах, зайве говорити про загрозу з боку технологій. Важливіше, мабуть, те, що технологічна автоматизація, інноваційна робототехніка можуть спричинити неабиякий поступ у багатьох галузях.

comments powered by Disqus
 
Top