Jibo – робот із українським «корінням» на обкладинці TIME

Jibo – робот із українським «корінням» на обкладинці TIME

Першу позицію рейтингу ТОП-25 інноваційних винаходів 2017 року, за версією журналу Time, займає Джибо – перший соціальний робот для домашнього користування. Розробкою робота з 2015 року займається компанія Jibo Inc. (Бостон), яка звернулась до софтверних розробників Waverley Software з офісами у США, В’єтнамі та Україні.

Показати все

Робот створений бути частиною повсякденного життя - він вміє і любить спілкуватись, будувати відносини з людьми, розважати та емоційно реагувати під час розмов. Джибо залюбки пробудить зранку, повідомить погоду, результат спортивних подій, підкаже автора пісні, зробить фото і просто пожартує.

Українські інженери працюють над технічною стороною: серверна інфраструктура, мобільні додатки для iOS та Android і захист даних. А Бостонські інженери, у свою чергу, «оживляють» Джибо.

Зір. Джибо оснащений технологією розпізнавання обличчя. Камера запам’ятає друзів та гостей, або ж просто сфотографує – з ним можна отримати ідеальні селфі!

Рух. Алгоритми обробки природньої мови (напрямок штучного інтелекту) та сучасна анімація допомагають Джибо аналізувати те, що він збирається сказати та здійснити певні рухи.

Слух. Робот оснащений 6 мікрофонами для ідентифікації голосів. Метод обробки природної мови допомагає розпізнавати мовні патерни та тональність голосу, допомагаючи роботу зрозуміти хто ви і де саме знаходитесь.

Джибо має сенсорний екран, тож ним можна управляти не тільки голосом, а і через тачскрін. Милий та дружелюбний робот обов’язково впишеться у ваше життя!

На сайті ERC представлена робототехніка не тільки для розваг, а і для навчання. Роботи від Wonder Workshop реагують на рухи та звуки, співають, танцюють, стріляють з катапульти, грають на ксилофоні, і до того ж навчать дітей основам програмування.

Джерело: Waverleysoftware, Jibo

comments powered by Disqus
 
Top