М’який робот-оріґамі може підіймати вагу в 1000 разів більшу за власну

М’який робот-оріґамі може підіймати вагу в 1000 разів більшу за власну

Оріґамі – одне з джерел натхнення для вчених, що створюють нові проекти у сфері робототехніки. М’яка роботизація - не виняток, вчені продовжують будувати машини, що імітують живі організми.

Показати все

Вчені із MIT CSAIL & Harvard розробили штучні м’язи-оріґамі, які додають силу м’яким роботам. В конструкції м’язів – лише тиск повітря або води, це дозволяє їм підіймати об’єкти у 1000 разів більше за власну вагу. Один 2,6-грамовий м’яз здатен підняти 3-кілограмовий об’єкт.

Використання вакууму у внутрішній частині пластикового мішка – «шкірі» -  ініціює рух м’язів. Тиск керує рухом і для цього не потрібне джерело напруги або мануальне управління. Вчені планують використовувати таку технологію у глибоководних дослідженнях, модульній архітектурі і простих медичних операціях. Директор CSAIL Даніела Рус та її команда здивовані високою ефективністю та доступністю технології.

Дослідження Массачусетського технологічного інституту показує, що рівень розвитку робототехніки досяг великих висот. В Україні стрімко розвивається освітній сегмент – курси робототехніки для дорослих та дітей, стартапи, про що ми вже розповідали під час CEE 2017. У каталозі ERC представлена робототехніка не тільки для розваг, а і для навчання. Роботи від Wonder Workshop співають, танцюють, стріляють з катапульти, грають на ксилофоні, і до того ж навчать дітей основам програмування.

comments powered by Disqus
 
Top