Samsung розробляє графеновий акумулятор для телефона, який заряджатиметься за 12 хвилин

Samsung розробляє графеновий акумулятор для телефона, який заряджатиметься за 12 хвилин

Дослідницький підрозділ Samsung Electronics повідомив про важливе відкриття в галузі акумуляторів на базі графену. Вчені успішно синтезували так звану графенову кулю, завдяки якій теоретично можливим стає виготовлення батареї підвищеної ємкості.

Показати все

Для синтезу графену вчені Samsung застосували діоксид кремнію; потім отримані гарфенові кулі використались як матеріал для анода і катода в традиційних літій-іонних елементах живлення. Окрім збільшеної місткості, акумулятор на базі графену здатен заряджатися уп’ятеро швидше, ніж сучасні акумулятори. Для повного заряджання батареї вистачить усього 12 хвилин. Дослідники Samsung заявляють, що ємкість такого акумулятора збільшиться щонайменше на 45%.

Samsung уже запатентували технологію у відповідних відомствах США і Південної Кореї. Вчені повідомили, що акумулятор може функціонувати за температури до 60° С, а відтак теоретично може бути використаний для електромобілів. Зрозуміло, технологія перебуває на дуже ранньому етапі і розвиток може зайняти роки, однак її потенціал щодо впливу на наступні продукти Samsung та інших виробників – очевидний.

На сучасному ринку електроніки мобільні пристрої Samsung вирізняються тим, що мають одні з найбільш містких акумуляторів. Завдяки таким батареям можна розраховувати на тривалий час безперебійної, автономної роботи смартфона чи планшета.

 

comments powered by Disqus
 
Top