25-річчя ноутбуків ThinkPad: 5 фактів про легендарний бренд

25-річчя ноутбуків ThinkPad: 5 фактів про легендарний бренд

Цього року ноутбукам бренду ThinkPad компанії Lenovo виповнюється 25 років! За цей час легендарні ноутбуки здійснили революції інноваційними винаходами, встигли стати першими в деяких категоріях та навіть побували в космосі!

Показати все
1. Ноутбуки ThinkPad здійснили революцію - ставши максимально мобільними.

Фундамент у чвертьвіковій історії інновацій ThinkPad було закладено у 80-ті роки, коли компанія IBM випустила перший портативний комп’ютер та перший ноутбук ‒ IBM PC Convertible. 5 жовтня 1992 року з’явився ThinkPad 700C – потужний комп’ютер із кольоровим TFT-дисплеєм та розміром зі стандартний аркуш офісного паперу. Це було щось нове - переломна подія в історії появи портативних компютерів! І почалось все з ноутбука ThinkPad 700C. Без революційної моделі 700C не було б лінійки ThinkPad. 
 
2. ThinkPad був піонером у передачі даних між комп’ютерами.

Передача даних на початку 90-х здійснювалась за допомогою компакт-дисків, і CD-ROM стали основним носієм для обміну даними. Користування компакт-дисками передбачало наявність спеціальних дисководів. Модель ThinkPad 755CD була оснащена вбудованим приводом CD-ROM, що дало користувачам можливість зберігати та передавати мультимедійні файли, розміри яких були завеликими для гнучких дисків. Так, зараз можна завантажувати на комп’ютер програмні продукти та медіафайли будь-якого розміру, грати в ігри, але тоді це був прорив!
 
3. ThinkPad став першим ноутбуком без дротів та підготував ґрунт для сучасних пристроїв із підтримкою Wi-Fi. 

Важко уявити, але на початку 2000-х комп’ютери не могли підключатися до Wi-Fi. У червні 2000-го ноутбуки ThinkPad і-серії 1200 та 1300 були вироблені «з урахуванням потреб клієнтів та мобільних комп’ютерних середовищ». Тоді нова серія вперше стала підтримувати високошвидкісний широкополосний доступ до інтернет через DSL або кабельні модеми з можливістю підключення до локальної мережі на роботі, вдома та в навчальному закладі. Ця інновація забезпечила більшу свободу працівникам та дозволила підвищити рівень мобільності. Можна без перебільшення сказати, що і-серія проклала шлях для всіх сучасних пристроїв із підтримкою Wi-Fi.
 
4. ThinkPad вперше використав у ноутбуці технологію біометричної ідентифікації для забезпечення захисту.

Сьогодні технологія біометричної ідентифікації є вже навіть у бюджетних пристроях. У 2004 році ця технологія була безпрецедентною в комп’ютерній царині. Набираючи популярність, комп’ютери потребували вищого рівня безпеки для захисту конфіденційної інформації, яка зберігалася на них. Випуск у 2004 році ноутбука ThinkPad T42 вирішив обидві проблеми, зробивши вхід до системи одночасно швидшим та простішим. У наступних моделях ThinkPad технологія біометричної ідентифікації знаходить подальший розвиток.
 
5. ThinkPad увів ультратонкий стандарт

Своє 20-річчя ThinkPad відзначив випуском моделі X1 Carbon, встановивши новий стандарт ультратонких ноутбуків у сегменті Ultrabook. Модель X1 Carbon вагою 1,3 кг – найтонша та найлегша серед ноутбуків ThinkPad. У 2012 році X1 Carbon зарекомендував себе як преміум-стандарт у бізнес-сфері та залишився таким протягом наступних 5 років. 

В каталозі ERC представлено безліч ноутбуків ThinkPad - від базових модлей до ноутбуків із розширеним функціоналом та максимальними потужностями. 
comments powered by Disqus
 
Top