Мобільність як сервіс Bosch створює підрозділ для послуг «підключеної» мобільності

Мобільність як сервіс Bosch створює підрозділ для послуг «підключеної» мобільності

Bosch продовжує свою трансформацію у постачальника мобільних послуг. Її новий підрозділ «Рішення для Підключеної Мобільності» (Connected Mobility Solutions) об'єднає понад 600 співробітників для розробки та продажу цифрових послуг мобільності. Вони включають спільне користування автомобілями, послугу «райдшерінг» та послуги на базі «підключеності» для водіїв автомобілів.

«Підключеність» надає величезні бізнес-можливості, адже до 2025 року на світових дорогах буде більше 470 мільйонів «підключених» транспортних засобів (джерело: PricewaterhouseCoopers LLP (PwC)). Усього за чотири роки ринок послуг мобільності та пов'язаних цифрових послуг буде нараховувати 140 млрд євро (джерело: PwC). Мета нового підрозділу – розширити існуюче портфоліо послуг, та додати такі сервіси, як сповіщення про авто, які виїхали на зустрічну смугу, чи смартфон, який перетворюється на ключі для автомобілів. Найновіша з них – це послуга «райдшерінг» (спільної поїздки), що пропонується новою американською компанією Splitting Fares Inc. (SPLT).

Bosch розпочинає бізнес з райдшерінгу (послуги спільної поїздки)

Одним із зростаючих ринків у сфері «підключеної» мобільності є райдшерінг, тобто послуга спільної поїздки, яка охоплює онлайнові сервіси і додатки для спільної експлуатації автомобілів.Встановлено, що до 2022 року кількість користувачів райдшерінгу в усьому світі збільшиться на 60 відсотків до 685 мільйонів (джерело: Statista). На сьогоднішній день більшість таких послуг були орієнтовані на людей, які подорожують в одному напрямку або хочуть забронювати поїздку в останню хвилину; компанії та жителі пригородів були розглянуті, як непріоритетні користувачі. Саме тут SPLT стає у нагоді. Нещодавно придбана компанією Bosch, стартап-компанія США створила платформу, яку компанії, університети або муніципальні органи влади можуть використати для організації райдшерінгу для своїх співробітників. Такий підхід B2B спрямований безпосередньо на пасажирів (жителів пригородів): програма SPLT об'єднує людей, які хочуть розділити з кимось поїздку до одного місця роботи чи навчання. Однією з переваг цього є те, що поїздки здійснюються спільно з колегами, а це означає, що користувачам ніколи не доводиться користуватися автомобілем разом з абсолютно незнайомими людьми. Протягом декількох секунд алгоритм знаходить потрібного попутника, розраховує найшвидший маршрут і, таким чином, визначає зручну точку відправлення, час відправлення та оптимальний маршрут для пасажирів. Райдшерінг зберігає нерви, заощаджує гроші і зберігає навколишнє середовище.

Цифрові послуги для електромобілів

Починаючи з 2016 року в Берліні дочірня компанія Bosch COUP почала надавати електричні скутери в оренду. Після введення у минулому році спільного використання електронних скутерів у Парижі, ця послуга стане доступною у Мадриді вже цього року. Це збільшить загальну кількість ескутерів до 3500. На конференції з Інтернету речей (IoT) Голова правління Bosch представив system!e – комплексну систему підключених електрифікованих компонентів силових агрегатів та нових сервісних рішень для електромобілів. З цією метою Bosch підключила хмарну систему Bosch Automotive Cloud Suite. Компанія розробляє веб-послуги, які покладаються на таку взаємодію. У майбутньому інтелектуальні електромобілі будуть точно знати, коли їхній заряд закінчиться, а також де їх можна перезарядити.

Відстані не проблема: послуги, що заохочують щоденне використання

Для багатьох покупців автомобілів турбота про те, що електричний автомобіль може поставити їх у непередбачувану ситуацію, є основною причиною їх небажання купувати електромобілі. Саме цю проблему повинна вирішити system!e. Оскільки електричний привід підключено до хмари, система може надавати «прогноз розширеного діапазону». Алгоритм враховує такі дані про автомобіль, як поточний рівень заряду акумуляторної батареї, споживання енергії при нагріванні або кондиціюванні повітря, стиль керування, а також інформацію про оточення автомобіля. Тут враховується дорожня ситуація і топографічні дані для майбутнього маршруту. На основі цієї інформації система може надійно розрахувати точну дальність поїдки для автомобіля. Для довших поїздок на електромобілі розширений прогноз доповнюється «асистентом заряду». Ця послуга надає інформацію про те, де знаходяться станції зарядки на певному маршруті, щоб можна було заздалегідь спланувати зупинки для підзарядки автомобіля; ця послуга також керує процесом оплати. Завдяки додатковій інформації про ресторани, кафе та магазини, водії можуть максимально використати час підзарядки автомобіля та відпочити. Третя послуга забезпечує управління заряджанням автомобіля в «розумних» будинках, одночасно оптимізуючи використання енергії.

comments powered by Disqus
 
Top