ThinkPad рятує від штормів і смерчів

ThinkPad рятує від штормів і смерчів

Науковці знаходяться в постійному пошуку кращих способів прогнозування смерчів до того, як вони спричинять великі руйнування. Цей пошук об’єднав більш ніж 100 спеціалістів Центру вивчення екстремальних погодних явищ у жовтні 2009 року та спонукав їх до проведення унікального дослідження закономірностей поведінки торнадо в семи штатах США, на території площею 500 000 кв. миль (більш ніж 1 000 000 кв. км). Експеримент із визначення джерел ротації торнадо Вихор-2 (VORTEX2) був реалізований спільними зусиллями уряду, наукових, некомерційних і міжнародних організацій, таких як Національний науковий фонд і Національна асоціація океанів і атмосфери (NOAA).

Яка його мета? Якомога точніше передбачати появу торнадо, їхню силу, тривалість, напрям, і, як наслідок, рятувати людські життя. Найбільший такий проект, Вихор-2 обійшовся в $11,9 мільйонів і зібрав неймовірну кількість емпіричних даних.

У розпорядженні команди було приблизно 40 транспортних засобів і 70 метеоприладів, які дозволяли максимально детально відслідковувати стихійні погодні явища. Однак дослідникам також було необхідно швидко та якісно аналізувати отримані дані незалежно від місця дислокації.

Більшість інформаційних операцій мисливці за бурями виконували за допомогою ноутбуків Lenovo ThinkPad, десктопу ThinkCentre, моніторів ThinkVision і ноутбуків IdeaPad. Озброєні цими потужними інструментами, учені могли обробляти мільйони мегабайт даних, щойно отриманих “у полі”. Техніка гідно витримала випробування, успішно координуючи людей, транспорт і комунікаційні потоки.

Очолювали лінійку надійні мобільні ноутбуки ThinkPad із корпусом із магнієвого сплаву, вбудованими сканерами відбитків пальців і протиударними жорсткими дисками з можливістю шифрування даних. Для тестування та моніторингу метеостанцій у полях і збору даних із десятків приладів, встановлених на шляху слідування урагану, використовувався ThinkPad T400, а для оцінки шкоди серед уламків, залишених ураганом, дослідники носили з собою легкий ThinkPad X200. У машинах спецтехніки, які мчали вслід за ураганом, ThinkPad W500 відповідав за навігацію, визначення місцезнаходження та складання карт, а ThinkPad W700 аналізував і виводив на екран графічні та відеодані без допомоги настільного комп’ютера. Вінчав цю батарею пристроїв настільний комп’ютер ThinkCentre M58p, встановлений на мобільній радарній системі Вурмана Doppler on Wheels – він служив центром управління.

comments powered by Disqus
 
Top