Останні плани Ілона Маска щодо завоювання космосу

Останні плани Ілона Маска щодо завоювання космосу

На щорічному Міжнародному конгресі з галузі космічних досліджень, що відбувається цими днями в Австралії, американський мільярдер, винахідник, засновних SpaceX і гендиректор Tesla Ілон Маск озвучив останні плани щодо колонізації Марсу та освоєння інших космічних просторів.

Напередодні виступу на конференції Маск поділився в Instagram фотографією, підписавши її «Moon Base Alpha» (Місячна база Альфа). На фото – міжпланетна ракета компанії Маска SpaceX.

Появу такого фото не можна назвати випадковою. Вочевидь, фотографія – відсилка до недавньої заяви Майка Пенса, віце-президента США, про повернення американських астронавтів на Місяць. А демонструючи такі фото, Ілон Маск, може продавати ідеї та послуги потенційним клієнтам (наприклад, тому ж уряду).

Пізніше Маск опублікував фото тієї ж ракети на Марсі. Ймовірно тепер Маск розглядає польоти на Місяць як перший крок до освоєння Марса.

На самій конференції Ілон Маск заявив, що SpaceX невдовзі займеться розробкою справжнього «монстра» – міжпланетної транспортної системи під кодовою назвою BFR (Big Fucking Rocket). За словами Маска, нова ракета коштуватиме значно дешевше, ніж інші ракети-носії. До того ж, її можна буде використовувати повторно. «Це безумство – спочатку будувати такі складні і дорогі ракети, а потім викидати їх», – заявив Маск. Будівництво BFR відбуватиметься за кошти, отримані від продажу супутників SpaceX.

Кінцева мета BFR – Марс. Раніше Маск заявляв, що перші екіпажі почнуть летіти на Червону планету вже в 2024 році. Однак тепер погляди Маска ще більш оптимістичні: на виступі Маск повідомив, що два вантажні кораблі будуть запущені на Марс в 2022 році.

Ілон Маск закінчив промову з неймовірною обіцянкою: використовувати ту ж саму міжпланетну ракетну систему (BFR ) для подорожей на великі відстані на Землі. За планами Маска, мега-ракета BFR здійснюватиме польоти між спеціальними плавучими платформами, що розташовані поблизу великих мегаполісів. Такі польоти дадуть змогу дістатися у найвіддаленіший куточок планети всього за півгодини.

Неймовірна ідея потребує вирішення безлічі інженерних та астрофізичних питань, однак Маск, схоже, впевнений у своїх планах.

Нижче – відеоілюстрація ідеї надшвидких польотів.

Джерело: The Verge, Business Insider

comments powered by Disqus
 
Top