Вчені знайшли на Марсі місця, що можуть бути придатні для життя людей

Вчені знайшли на Марсі місця, що можуть бути придатні для життя людей

За словами італійських дослідників із університетів Падуї та Болоньї, придатні місця для комфортного виживання на Місяці та Марсі – лавові тунелі та печери.

Лавові тунелі – канальні порожнини, своєрідні «коридори», що утворилися внаслідок нерівномірного охолодження магматичних порід. На думку вчених, лавові тунелі та печери зможуть захистити майбутніх колонізаторів Марсу від космічної радіації та уламків метеоритів.

Проаналізувавши цифрові моделі рельєфів космічних тіл, вчені дійшли висновку, що життя під «землею» на Марсі чи Місяці – найпростіший спосіб уникнути жорстких умов. Вчені НАСА вже знайшли сотні глибоких ям на поверхні Місяця, які теоретично могли би бути першими «поселеннями». Також є дані про лавові тунелі на поверхні Марсу. Вчені вважають, що тунелі можуть бути достатньо великими (завширшки до 250 м) для розміщення цілих колоній.

Дослідники з Університету Тренто представили концепт космічного апарата, що, перебуваючи на орбіті космічного тіла, знаходитиме печери та тунелі, а за допомогою радара та спеціальної системи визначатиме розміри та склад лавових тунелів.    

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top