Вчені створили робота, який досліджуватиме життя акул

Вчені створили робота, який досліджуватиме життя акул

Дослідники з Гарвардського університету та Бостонського коледжу розробили робота, який прикріплюватиметься до шкіри акули і збиратиме інформацію про її життя.

Робот може довго перебувати під водою, витримувати швидкі переміщення та круті повороти акули. Вчені розробили робота, взявши за прототип ремору – так звану «рибу-прилипалу», яка прикріплюється до великих риб і так мігрує на далекі відстані. Ремора настільки міцно «прилипає» до крупної риби, що не від’єднується навіть під час стрімких стрибків та різких рухів.

Робот, що досліджуватиме акул, розроблено у вигляді плавника ремори. Він має сотні маленьких шипів, таких як у риби-ремори, і кріпиться до риби за тим же принципом, що й «прилипала» до великої риби (найчастіше акули або дельфіна). Вчені запевняють, що такий робот у жодному разі не заподіє шкоди акулі та іншим рибам. У перспективі планується, що, окрім акул, робот досліджуватиме дельфінів.

За словами розробників, робот повинен стати дуже корисним інструментом у вивченні підводних істот. Дотепер вивчення звичок і особливостей життя морських жителів було доволі складним; різноманітні датчики не витримували довгого перебування під водою.

Джерело: Engadget

comments powered by Disqus
 
Top