Нові можливості для космонавтів завдяки …взуттю з технологією віртуальної реальності

Нові можливості для космонавтів завдяки …взуттю з технологією віртуальної реальності

Вчені з MIT та некомерційної дослідницької лабораторії Draper розробляють унікальні черевики для космонавтів. Взуття буде оснащене інноваційною технологією, яка поєднуватиме спеціальні сенсорні датчики, вібраційні мотори зворотного зв’язку і віртуальну реальність.

Через надмірну масу та громіздкість сучасного взуття для дослідження космосу, космонавти не можуть вповні відчути рельєф інопланетних тіл. Взуття Draper дасть змогу космонавтам відчувати ґрунт під ногами на іншій планеті чи іншому космічному тілі. Завдяки віртуальній реальності дослідники інших планет зможуть отримати справжні тактильні відчуття.     

Спеціальні сенсори скануватимуть навколишнє середовище і повідомлятимуть про потенційну загрозу. Приміром, нерівний рельєф, заглибину тощо. У разі виявлення перешкоди, крихітні двигуни посилатимуть вібраційний сигнал на ногу. Інтенсивність вібрації вказуватиме на близькість перешкоди. На шоломі костюма космонавта буде вмонтовано дисплей розширеної реальності, де показуватиметься ймовірне розташування перешкоди.

Розробники взуття повідомляють, що винахід також знайде застосування на Землі. Пристрої з подібною технологією здатні неабияк допомогти у побуті людям з вадами зору, а також професіоналам, які змушені виконувати різноманітні завдання в умовах поганої видимості, приміром – пожежним.  

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top