Rolls-Royce створить безпілотний військовий корабель

Rolls-Royce створить безпілотний військовий корабель

Британська компанія Rolls-Royce, що виготовляє розкішні, шалено дорогі авто, а також двигуни для суден, літаків, різноманітне енергетичне обладнання оприлюднила плани щодо створення високотехнологічного безпілотного судна.

Безпілотник Rolls-Royce – прототип чи не найбільш потужного і небезпечного військового корабля у світі. 60-метрове судно буде виконувати різноманітні місії, зокрема патрулювання, спостереження, виявлення мін та ін.                             

Корабель зможе пройти за раз 3500 миль, сягаючи максимальної швидкості 25 вузлів (46 км/год). Судно Rolls-Royce призначене для виконання спецзавдань, тривалістю до 100 днів. Двигунна система з двома генераторами забезпечує судно 4 мегават електроенергії. Додатково корабель буде оснащений сонячними батареями, які забезпечуватимуть функціонування безпілотника на малій швидкості.

За словами розробників концепту, судно буде оснащено численними сучасними технологіями, як-от штучний інтелект, власна армія безпілотних дронів, а також низка сенсорів, що утворюють повноцінну інтелектуальну систему судна. Серед цих інструментів – надточна орієнтація корабля в просторі, швидкісне виявлення інших суден, керування енергозатратами,  моніторинг стану обладнання, прогностичне та віддалене технічне обслуговування автономних суден. Корабель зможе самостійно виявляти навіть підводні човни, що зачаїлись на великій глибині і швидко виконувати бойові завдання, у разі потреби.

Розробники концепту переконані, що безпілотні кораблі не замінять пілотованих суден. Проте використання подібних безпілотних суден обійдеться флоту значно дешевше, ніж традиційних. Як варіант, безпілотні кораблі виконуватимуть спеціальні місії, що не потребують особового складу. До того ж, безпілотники зменшать ризики, пов’язані з людським фактором. Про точну дату старту виробництва судна поки невідомо.

Джерело: The Verge

comments powered by Disqus
 
Top