Хаббл показав абсолютно чорну екзопланету, що «їсть» світло

Хаббл показав абсолютно чорну екзопланету, що «їсть» світло

Нове дослідження таємничих екзопланет допомогло вченим віднайти WASP-12b – темно-чорну, світлопоглинаючу позасонцеву планету. Вона має унікальну здатність поглинати майже все світло, яке надходить до неї.

Планета WASP-12b обертається навколо сонцеподібної зірки WASP-12, що знаходиться на відстані 1400 світлових років від Землі. Екзопланета належить до класу «гарячих юпітерів». Вона майже вдвічі більша за Юпітер, а її орбіта розташована близько до материнської зірки, тому 1 рік на WASP-12b триває трохи довше 1 земної доби. На планеті дуже жарко – зірка розжарює поверхню WASP-12b до 2,600° C.

Спостереження за планетою у різноманітних спектрах показали, що альбедо (величина, що описує здатність космічного тіла відображати світло) становить не більше 0,064 – це 6%, тоді як у деревного вугілля воно становить 4%.

«Існують і інші гарячі юпітери із низьким альбедо, але вони не настільки гарячі, як WASP-12b», - пояснює автор дослідження Тейлор Белл. «Але їх чорнота пояснюється наявністю хмар, а у випадку із WASP-12b це не працює – її температура неймовірно висока для утворення хмар».

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top