Позбутися панічного страху висоти можливо завдяки магнітній стимуляції мозку

Позбутися панічного страху висоти можливо завдяки магнітній стимуляції мозку

Упродовж останнього десятиліття суттєво збільшилася кількість досліджень, що стосуються транскраніальної магнітної стимуляції (TMS) та її терапевтичних ефектів. Учені з Університетської лікарні Вюрцбурга (Німеччина) опублікували нове дослідження, яке показує, як TMS у поєднанні з досвідом віртуальної реальності може допомогти зменшити тривожні розлади і відчуття страху.

У дослідному експерименті взяли участь пацієнти з панічним страхом висоти. Всі учасники досліду пройшли 2 сеанси спеціальної TMS-терапії. Для «закріплення» експерименту пацієнти змушені були одягти гарнітуру віртуальної реальності і пережити «падіння» з неймовірної висоти. Лікарям вдалося зафіксувати зниження симптомів тривоги в пацієнтів. А позитивні наслідки такого втручання у свідомість, як відзначають учені, добре видно ще через три місяці.

TMS передбачає спрямування магнітного поля до конкретних ділянок мозку. Залежно від мети, діяльність мозку цільової області або стимулюється, або гальмується. Магнітна стимуляція мозку може допомогти людині «не розпізнати» первинну реакцію тривоги і позбутися відчуття страху, що іноді може паралізувати.

ТМС-пристрої вже використовувалися для лікування мігрені та деяких серйозних депресивних розладів; у майбутньому вчені планують використовувати їх для лікування вад зору. Загалом TMS розглядають як потенційний новий інструмент, що може допомогти у лікуванні багатьох захворювань.

 Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top