Що відбудеться з вами всередині чорної діри? (відео)

Що відбудеться з вами всередині чорної діри? (відео)

Ви думаєте, що людину, яка потрапить у дорну діру очікує миттєва смерть? Насправді, її доля може виявитись набагато більш дивовижною, ніж ви собі уявляєте.

Чорна діра - це надщільна область простору, настільки, що навіть швидкість світла не може подолати її гравітаційну силу тяжіння. Астрономи нарахували приблизно 100 мільйонів чорних дір у нашій галактиці. Вони невидимі, вчені визначають їх за певним рухом сукупності зірок або газових хмар, які наче по спіралі «всмоктуються» у надра космічної безодні.

Тож, якщо б ви наблизились до небесного тіла, спершу ви б побачили, як цілковита пітьма поглинає світло зірок. Чорні діри викривляють простір навколо них, утворюючи акреційний диск із плазми, схожий на кільце Сатурна.

Межу чорної діри називають «горизонтом подій», це і є точка неповернення. Все, що потрапить всередину і ви в тому числі, ніколи не повернеться.

Найбільш смертоносною вважаються мала чорна діра, тому що вона має надвелику приливну силу. Вона розтягне вас вздовж, наче спагеті, перш ніж ви досягнете горизонту подій. Цей феномен отримав назву «спагетіфікація». Чорна діра розтягуватиме вас доти, доки не розіб’є на окремі атоми.

А до надмасивної чорної діри ви б змогли наблизитись ближче, адже горизонт подій знаходиться далі. Всередині неї час вповільнюється. Але не для вас, а для стороннього спостерігача. Цей феномен вчені назвали «гравітаційне уповільнення часу».

Чим ближче до горизонту подій, тим більше пітьма охоплюватиме ваше поле зору. Назад шляху немає. Гравітація затягуватиме вас всередину зі швидкістю світла і, врешті решт, зробить із вас «локшину». Саме через це вчені не можуть цілком і повністю дослідити чорні діри. На думку деяких, ви зможете побачити події майбутнього Всесвіту за лічені миті.

Джерело: Business Insider, Listverse

comments powered by Disqus
 
Top