Канадці побудували телескоп, що може розкрити найбільші таємниці Всесвіту

Канадці побудували телескоп, що може розкрити найбільші таємниці Всесвіту

У канадській астрофізичній радіообсерваторії «Домініон» учені представили унікальний радіотелескоп CHIME. За словами розробників, завдяки новому винаходу вивчення Всесвіту перейде на абсолютно новий рівень.

Інноваційний пристрій використовує нові технології, які дадуть змогу застосовувати його для пошуку відповідей на найбільш загадкові астрофізичні питання. Зокрема, вчені мають на меті дослідити з допомогою телескопа CHIME «темну енергію» – таємничу форму енергії, яка дозволяє Всесвіту розширюватись. Окрім того, CHIME виявлятиме гравітаційні хвилі і аналізуватиме загадковий феномен – «швидкі радіоспалахи», що тривають лише впродовж тисячної частинки секунди, однак спалахують значно яскравіше, ніж пульсари.

Пристрій складається з чотирьох конструкцій, кожна з яких завдовжки 100 м. Телескоп зі спеціальною технологією, яка створює 3D радіо-карту глибокого космосу. Телескоп немов сканує все небо, щоб зробити відповідні фото. CHIME зберігає 1 ТБ даних, попередньо стискаючи їх у тисячу разів. Учені сподіваються, що дані, отримані телескопом CHIME, дадуть змогу точно виміряти швидкість розширення Всесвіту і пояснити, чому він розширюється з прискоренням.

Будівництво телескопа тривало 7 років. Зараз триває процес повноцінного введення телескопа в експлуатацію. Пристрій розташований на території астрофізичної радіообсерваторії «Домініон» у провінції Британська Колумбія (Канада).

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top