IFA 2017: Huawei представляє інноваційний процесор Kirin 970 з впровадженим штучним інтелектом

IFA 2017: Huawei представляє інноваційний процесор Kirin 970 з  впровадженим штучним інтелектом

На європейській виставці електроніки і побутової техніки IFA 2017 компанія Huawei представила новий процесор Kirin 970 з впровадженим штучним інтелектом. Інновація об'єднує величезний потенціал хмарних технологій з оперативністю реагування інтелектуального чипсета.

Технології хмарного ШІ розробляються і широко застосовуються вже декілька років, але деякі функції взаємодії з користувачем все ще потребують поліпшення (час відгуку, стабільність роботи, конфіденційність). Хмарний ШІ і штучний інтелект самого пристрою можуть вдало доповнювати один одного. Штучний інтелект має величезні можливості розпізнавання команд, що дає змогу точно їх сприймати і швидко виконувати. Датчики в реальному часі генерують велику кількість даних, враховуючи конкретні сценарії використання і персоналізовану інформацію. Завдяки чипсетам з інноваційними технологіями обробки даних гаджети почнуть краще розуміти потреби користувачів, надаючи дійсно персоналізовані та легкодоступні сервіси.

Новий флагманський чипсет Kirin 970 — це перша обчислювальна платформа зі штучним інтелектом, відмінною рисою якої є нейроморфний процесор (NPU). Система на чипі Kirin 970 побудована за 10 нм техпроцесом, в ньому міститься 5,5 млн транзисторів всього на 1 см². Платформа оснащена 8-ядерним процесором (CPU) і 12-ядерним графічним процесором (GPU) наступного покоління. У порівнянні з чотирьох’ядерним процесором Cortex-A73 нова гетерогенна обчислювальна архітектура Kirin 970 забезпечує до 25 разів кращу продуктивність, при цьому його ефективність збільшилася в 50 разів. Простіше кажучи, чипсет Kirin 970 може виконувати одні й ті ж обчислювальні завдання швидше, витрачаючи менше енергії. За результатами тесту на розпізнавання зображень Kirin 970 обробив 2 000 картинок за хвилину, перевершивши показники ринкових аналогів.

Нові розробки в галузі ШІ потребують спільних зусиль десятків мільйонів розробників, а також відгуків про використання сотень мільйонів користувачів. Huawei позиціонує Kirin 970 як відкриту платформу для мобільного штучного інтелекту. Виробник відкриває чипсет для розробників і партнерів, які можуть знайти нові рішення для використання можливостей пристрою.

comments powered by Disqus
 
Top