У США провели випробування космічної «вантажівки» Dream Chaser

У США провели випробування космічної «вантажівки» Dream Chaser

Після багаторічного будування НАСА спільно з Sierra Nevada Corporation – компанією, що спеціалізується з виготовлення аерокосмічної електроніки, провели пробні польоти вантажного космічного корабля Dream Chaser.

Перший політ корабель здійснив над пустелею Мохаве (Каліфорнія). Автоматизований корабель був піднятий у повітря вертольотом Chinook, після чого Dream Chaser самостійно здійснив політ. Розробники перевірили системи керування і телеметрії, після чого апарат приземлився на взлітно-посадкову смугу в автоматичному режимі. Організатори позитивно оцінили результати пробних польотів і вже готуються до наступного «раунду».

Поки це лише безпілотник, призначений для польотів на висоту 400 км, зокрема для доставляння вантажу (до 5 т.) на МКС. Dream Chaser сумісний з багатьма ракетними платформами. У Сьєрра Невада (SNC) сподіваються згодом розробити пілотовану версію, що зможе перевозити цілий екіпаж від Землі до МКС.

Проект Dream Chaser відрізняється від усіх програм НАСА тим, що вантажний космічний корабель може приземлятися в будь-якому комерційному  аеропорту. Завдяки цій особливості, проектом Dream Chaser зацікавились космічні агентства по всьому світу, а також ООН.

Наступні випробування повинні відбутися цьогоріч у жовтні, а повноцінна експлуатація космічної «вантажівки» запланована на 2020 р.

Джерело: Newatlas 

comments powered by Disqus
 
Top