Мобільний додаток, що виявляє ракове захворювання за допомогою селфі

Мобільний додаток, що виявляє ракове захворювання за допомогою селфі

Запобігти небезпечні хворобі може програма для смартфонів. Вчені з Вашингтонського університету розробили мобільний застосунок із назвою BiliScreen, який, скануючи око, виявляє рак підшлункової залози на ранній стадії.

Рак підшлункової залози вважається чи не найбільш підступним. Симптоми цього захворювання часто не виражені чітко, і тому рак діагностується надто пізно. Один із ранніх симптомів раку підшлункової залози – жовтяниця, що характеризується пожовтінням шкіри та очей у результаті дії  крові жовчного пігменту – білірубіну.

Біла частина ока (склера) дорослого – особливо чутлива до підвищення рівня білірубіну. Розробники додатку сподіваються, що програма  зможе виявити небезпечні зміни саме в оці. У клінічному експерименті взяли участь 70 людей. Програма BiliScreen правильно визначила симптоми у 89,7% учасників дослідження. Для виявлення підвищеного рівня білірубіну в склері BiliScreen використовував камеру смартфона, а також алгоритми комп'ютерного зору та машинне навчання.

Нинішня версія мобільної програми потребує додаткового обладнання (серед якого спеціальні окуляри), однак учені уже працюють над тим, щоб виявити захворювання можна було тільки за допомогою смартфона.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top