Нове «розумне вікно» затемнюється самостійно за 3 хвилини (відео)

Нове «розумне вікно» затемнюється самостійно за 3 хвилини (відео)

Вчені зі Стендфордського університету створили найшвидше смарт-вікно – воно здатне самостійно затемнюватись всього за 3 хвилини. Вікно більш доступне і надійне, на відміну від попередніх моделей від конкурентів.

В основі нової розробки – тонкий шар оксиду індія та олова поміж двома скляними пластинами. В нейтральному стані – вікно відносно прозоре, через нього проходить біля 80% сонячного світла. А під напругою – мідний розчин розтікається по поверхні, блокуючи до 95% світла.

Професор зі Стендфордського університету Майкл МакГі каже, що існуючі «розумні» вікна затемняються за 20 хвилин, вони мають блакитний відтінок, менш непрозорі та не такі багаторазові, як новостворена модель. Вікна його команди змінюють стан протягом 30 секунд, їх колір нейтральний, вони можуть «переключатись» більше 5000 разів без втрати якості.

Однак, розмір прототипів вікон складає 25 см2, але МакГі працює над вікнами із більшою площею. «Ми не змінили ту технологію, яка вже була створена. Ми створили абсолютно нове рішення».

Переглянути роботу одного з прототипів вікон ви можете на відео нижче:

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top