Хакери вперше зламали комп’ютер за допомогою ДНК

Хакери вперше зламали комп’ютер за допомогою ДНК

Дослідники з Вашингтонського університету провели експеримент і продемонстрували, як можна заразити комп’ютер вірусом, що «записаний» у …молекулі ДНК.

Кров, слина чи інший зразок ДНК із «вбудованим» вірусом може виявитись небезпечнішим, ніж можна було уявити. Вченим вдалося помістити в ланцюжок ДНК шкідливе ПЗ, яке здатне атакувати і розшифрувати послідовність генетичної інформації. Відтак, пошкодилась система комп’ютера, що призначався спеціально для запису послідовності ДНК. Коли комп’ютер опрацьовував «заражену» ДНК, код дозволив керувати комп'ютером.

Дослідники відзначили, що наразі методика – це лише експеримент, який виконувався в штучних умовах. На практиці такий «замах» передбачає багато складнощів. Зокрема, через те, що ДНК може секвентуватись у будь-якому напрямку, а код повинен виконуватися лише послідовно.

Однак попри те, що експлойт гіпотетичний, учені довели, що подібна хакерська атака реальна. Ймовірно, вона дасть змогу зловмисникам викрасти конфіденційну інформацію з наукових ДНК-лабораторій, підмінити результати тестів (що, приміром, можуть бути визначальними при винесенні вироку в суді) тощо.

З огляду на те, що кількість хакерських атак у світі не зменшується, повсякчас існує потреба у пошуку надійнішого способу захисту інформації. Нагадаємо, недавно американські вчені довели, що хакерська атака на мозок – можлива.

Джерело: Newatlas

 

comments powered by Disqus
 
Top