Спеціальна програма виявляє депресію, аналізуючи… фото в Instagram

Спеціальна програма виявляє депресію, аналізуючи… фото в Instagram

Ідентифікувати депресивне захворювання на ранній стадії має на меті програма від американських учених. Дослідники з Гарвардського та Вермонтського університетів розробили програму, яка, аналізуючи фотографії профілю в Instagram, оцінює психічний стан людини.

«Зі зростанням частки соціальних взаємодій, що відбуваються в інтернеті, потенціал для алгоритмічної ідентифікації перших ознак і запобігання безлічі психічних та фізичних захворювань – величезний», – відзначив Крістофер Денфорт, один із розробників програми.

Щоб верифікувати програму, вчені провели експеримент. У ньому взяли 166 користувачів Instagram, у 71 з яких попередньо діагностовано депресію. Всього дослідники проаналізували майже 44 тис. фотографій.

«Діагноз» програми на 70% збігся з реальними діагнозами від лікарів. Відповідно до результатів, люди з депресивними розладами надають перевагу чорно-білим фотографіям, світлинам у темних тонах, менше користуються яскравими фільтрами. Натомість, люди з нормальним психічним станом публікували здебільшого фото з яскравими фільтрами і теплими підтонами.

Також встановлено, що люди з психічними захворюваннями менше роблять селфі. За словами дослідників, це має сенс, оскільки депресія зазвичай спричиняє зменшення соціальної активності. Тим не менш, депресивні користувачі, на відміну від психологічно стійких людей, публікують фотографії частіше.

З повним текстом дослідження можна ознайомитись тут.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top