NASA розшукує планетного офіцера з заробітною платою до 187 000 доларів

NASA розшукує планетного офіцера з заробітною платою до 187 000 доларів

Ця посада була створена після підписання Договору про космічний простір у 1967 році. Співробітники планетарної охорони слідкують за тим, аби люди не забруднювали планети, супутники та інші об'єкти в космосі. Вони також повинні запобігти поширенню на Землі будь-якого чужорідного мікроба.

Офіцер по захисту планетного простору отримуватиме від 124 406 до 187 000 доларів США на рік. Кандидат повинен мати принаймні один рік досвіду на посаді державного службовця найвищого рівня, а також мати глибокі знання про планетарний захист і все, пов’язане з ним.  

Насправді багато космічних агентств наймають офіцерів з охорони планети, але як правило це люди, які займають цю посаду за сумісництвом. Лише у НАСА та в Європейському космічному агентстві планетарні офіцери мають повну зайнятість.

Зараз цю посаду в НАСА займає Катарін Конлі, єдиний офіцер планетної охорони НАСА з 2014 року. В США ця посада офіцера планетарної охорони з’явилась  після того, як країна ратифікували Договір про космічний простір 1967 року. Так, за цим договором: "Держави-учасниці Договору повинні проводити дослідження космічного простору, включаючи Місяць та інші небесні тіла, та проводити їх розвідування, щоб уникнути їх шкідливого забруднення, а також несприятливих змін у навколишньому середовищі Землі внаслідок введення позаземної речовини І, у разі необхідності, приймає відповідні заходи для цієї мети ".

Тому офіцер планетарної охорони НАСА іноді відвідує космічні центри по всьому світу і аналізує їх роботу, пов'язану з планетою. Офіцер контролює, щоб науковці не забруднювали незайманий світ у ході вивчення.

Також офіцер контролює імовірність зараження мікроорганізмами з Марсу під час їх дослідження в лабораторіях. Команда офіцера допомагають встановити обладнання, визначити протоколи та процедури для зменшення таких ризиків.

Джерело: Businessinsider

comments powered by Disqus
 
Top