Нове дослідження Массачусетського технологічного інституту виявило, в якому віці людина найрозумніша

Вчені MIT спростували думку про те, що з віком людина переживає безповоротну втрату інтелектуальних здібностей. Насправді, в ході багаторічного дослідження виявилось, що в кожен віковий проміжок покращуються окремі когнітивні здібності.
Команда дослідників опитала тисячі людей віком від 10 до 90 років і оцінила їх здібності у найрізноманітніших речах: запам’ятовуванні слів, імен чи математиці. Результат дослідження показав, що незалежно від віку, здібності людини покращуються у окремих речах.
Продуктивність мозку і об’єм пам’яті досягають максимуму в 18 років. Вчені застосовували тест Digit Symbol Substitution, який показує загальний рівень когнітивних здібностей. Тест базується на одночасному застосуванні різних когнітивних навичок: швидкій обробці інформації, концентрації, роботи з числами. Тест продемонстрував, що максимальна продуктивність мозку припадає на пізній підлітковий вік – 18 років.
Запам’ятовують нові імена найкраще у 22. Розпізнають обличчя найкраще у 32.
Більшість дорослих людей погано запам’ятовують інформацію без контексту. У науці це позначається парадоксом Бейкера. Дорослій людині простіше запам’ятати людину-пекаря, аніж людину із прізвищем Бейкер (на англійський прізвище Baker означає – пекар). Оскільки немає контексту, який пов’язує людину і прізвище.
Концентрація найвища у 43. Здатність фокусуватись збільшується з віком. Тоді як молоді люди швидше обробляють інформацію, старші- найкраще концентруються на чомусь одному.
Розуміння емоцій найкраще у 48. У ході дослідження, яке й виявило цю закономірність, піддослідні ідентифікували емоції людей по знімках обличь, де видимою була лише зона очей.
Математичні здібності зростають у 50. Тому стереотипне судження про те, що після школи людини стрімко втрачає здібності у математиці – невірне.
Здатність розуміти і вивчати нове максимальна у 50 років, а найбільший словниковий запас спостерігається у 67.
Джерело: Businessinsider