Перший запуск літака з авіаносця за допомогою електромагнітної катапульти (відео)

Перший запуск літака з авіаносця за допомогою електромагнітної катапульти (відео)

З найновішого американського авіаносця USS Gerald R Ford були зроблені перші запуски літаків за допомогою електромагнітної катапульти. Нетиповий для сучасних авіаносців механізм працює за принципом рейкотрону.

28 липня американський палубний винищувач і бомбардувальник F/A-18E/F «Супер Хорнет» був запущений з платформи авіаносця за допомогою електромагнітної пускової системи (EMALS).

Система розроблена компанією General Atomics, яка ще у травні випробовувала систему рейкотрону Blitzer. За тим же принципом працює і EMALS, яка до всьго має простіший дизайн та легшу систему запуску. Згідно даним військово-морських сил США, електромагнітна пускова система більш надійна, її легше обслуговувати та вона має більшу потужність пускового потенціалу, у порівнянні з попередніми системами.

Щоб дозволити винищувачам точно приземлятись на невелику ділянку палуби авіаносця, General Atomics розробила систему AAG замість вже звичного аерофінішера.

AAG управляється комп'ютером, для роботи потребує менше екіпажу, можна швидко встановити для всього, починаючи від легких безпілотників до важких винищувачів,. Система має систему самодіагностики, щоб зменшити витрати на технічне обслуговування.

Авіаносець USS Gerald R Ford із електромагнітною системою запуска – перший у своєму класі.

Другий такий корабель USS John F. Kennedy - на стадії будівництва. На відео нижче ви можете переглянути перший електромагнітний запуск з платформи USS Gerald R Ford.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top