Hubble сфотографував унікальне злиття двох галактик, що триває останні 30 мільйонів років

Hubble сфотографував унікальне злиття двох галактик, що триває останні 30 мільйонів років

Космічний телескоп Hubble зробив унікальний знімок двох галактик, які зливаються. Гігантська спіральна галактика NGC1512 поглинає карликову галактику NGC 1510.

Габарити спіральної галактики NGC1512 приблизно такі, як і нашої галактики Молочний Шлях. Вона простягається у космосі на 70 000 світлових років. Обидві галактики розташовані приблизно в 30 мільйонах світлових років у сузір’ї Годинника.

Злиття цих галактик триває вже 400 мільйонів років. І завершальним етапом цього процесу буде безповоротне поглинення карликової галактики гігантською галактикою. 

Процес поглинення цих галактик є життєво важливим етапом їх еволюції. А на рахунку галактики NGC 1512 не лише NGC 1510. В 2015 рокі вчені вияснили, що зовнішні області її спіральних рукавів фактично сформовані із окремої, ще старішої,  галактики.

Такі ж процеси відбувались і в нашій галактиці в далекому минулому, наш Молочний Шлях складається із численних менших галактик. Вчені припускають і вірогідне зіткнення Молочного Шляху з галактикою Андромеда, що призведе до народження гігантської еліптичної галактики, яку вже назвали Мілкомедою.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top