Відтепер сонячні батареї можуть бути прозорими та гнучкими одночасно

Відтепер сонячні батареї можуть бути прозорими та гнучкими одночасно

Команда вчених з MIT створила графенові сонячні елементи, які можуть бути прозорими та гнучкими одночасно. Їм вдалось досягти цього завдяки новій методиці кріплення графену – розпилення етиленвінілацетату на верхню частину графіту.

Органічні сонячні елементи не такі ефективні, як їх кремнієві побратими, але вони мають свої переваги: їх легше та дешевше виготовляти, вони більш гнучкі та потенційно прозорі. Ситуацію здатен змінити графен, який є відмінним електропровідником. Але використання графену при виробництві сонячних панелей викликає ряд проблем пов’язаних із його закріпленням на поверхні. Якщо ж його кріпити за допомогою нагрівання або клею, матеріал пошкодиться, а електропровідність погіршиться.

Команда вчених із MIT розробила нову методику кріплення графену, за допомогою розпилення етиленвінілацетату на верхню частину графіту. Такий спосіб дозволяє надійно закріплювати графен і вирішує проблему електропровідності.

Після отримання першого сонячного елемента команда порівняла його ефективність з усіма іншими зразками стандартних матеріалів, таких як: алюміній і оксид індію-олова, на жорстких скляних та гнучких основах.

Ефективність перетворення сягла 4,1%, результат гірше, ніж у всіх сучасних батарей, але краще ніж у прозорих панелей. За розрахунками групи дослідників, графенові сонячні панелі можуть стати на 10% ефективніше без втрати прозорості.

Нагадаємо, що команда китайських вчених розробляє сонячні батареї на основі графену, які синтезуватимуть енергію у похмуру погоду.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top