Екологічно чисте біопаливо із… алюмінієвої фольги

Екологічно чисте біопаливо із… алюмінієвої фольги

Новий підхід до переробки алюмінієвої фольги може бути використаний для отримання більш дешевої та чистої форми диметилового ефіру біопалива. Хіміки винайшли технологію втричі дешевшу та з нульовим рівнем викидів.

На думку дослідників у Університеті Квінс в Белфасті, щорічно у Великобританії викидається приблизно 20 000 метричних тонн алюмінієвої фольги – цього достатньо, щоб простягнути її до Місяця і назад. Це змусило хіміка Ахмеда Османа шукати нові способи для застосування усіх цих відходів.

Головна проблема переробки фольги полягає в тому, що алюмінієвий матеріал часто контактує з продуктами харчування, які забруднюють його жирами. Вони в свою чергу шкодять обладнанню для переробки фольги, яку потім просто знищують.

Працюючи з інженерами дослідницького вузу, Осман запропонував спосіб переробки використаної фольги у каталізатор для виробництва біопалива, яке буде не тільки екологічним, а й більш економічним. Нова методика передбачає розчинення фольги у кислих розчинах і зберігання їх там доти, доки не утворяться монокристали. Осад від аміаку використовується для перетворення їх у 100% чисті монокристали солей оксиду алюмінію. Така безпечна технологія має нульовий рівень викидів та відходів.

Алюмінієві солі можуть бути використані як вихідний матеріал каталізатора оксиду алюмінію, який, у свою чергу, може бути використаний для отримання диметилового ефіру чистого, нетоксичного біопалива.

Середня вартість комерційного каталізатора алюмінію складає близько $400 за 1 кг. Технологія Османа здатна із 265 г фольги виробити 1 кг всього за $156.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top